امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۷:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54349
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۸
تعداد بازدید: 89
به گزارش فارس  به نقل از خبرگزاری فرانسه، منابع امنیتی کنیا امروز شنبه اعلام کردند: مدت زمان کمی پیش از حمله افراد مسلح به مرکز تجاری وست گیت در ...

به گزارش فارس  به نقل از خبرگزاری فرانسه، منابع امنیتی کنیا امروز شنبه اعلام کردند: مدت زمان کمی پیش از حمله افراد مسلح به مرکز تجاری وست گیت در نایروبی پایتخت این کشور، هشدارهایی به ویژه از سوی اسرائیل به دولت این کشور در مورد احتمال زیاد حمله داده شده بود.

منابع امنیتی کنیا ضمن تأیید برخی گزارش روزنامه‌ها درباره آگاهی دولت مبنی بر احتمال وقوع حمله تروریستی اعلام کردند: وزیران کنیایی و مسئولان سرویس‌های مختلف امنیتی و ارتش این کشور اطلاعاتی از جانب شرکای کنیا دریافت کرده بودند که در آن در مورد وقوع حمله‌ای گسترده در این کشور هشدار داده شده بود.

از سوی دیگر ژوزف اوله لنکو، وزیر کشور کنیا در جمع خبرنگاران اعلام کرد: کنیا در مقابل تهدید‌های الشباب به حملات بیشتر، تسلیم نخواهد شد.

وی افزود: ما به سومالی رفتیم، چرا که الشباب تهدیدی برای امنیت ملی محسوب می‌شد و ما تا زمانی‌ که امنیت و منافعمان در آن کشور تامین شود، به اقدامات خود در آن جبهه ادامه می‌دهیم.

احمد عبدی سرکرده الشباب در سومالی پس از خاتمه حادثه گروگانگیری خونبار در مرکز تجاری وست گیت نایروبی اعلام کرد: در صورتی‌که نیروهای کنیا سومالی را ترک نکنند، کنیا با حملات خونبارتری روبه رو خواهد شد.

حمله به مرکز خرید وست‌گیت در نایروبی و مداخله پلیس کنیا برای خاتمه گروگانگیری با کشته شدن 67 تن همراه بود.

کنیا از دو سال پیش برای مقابله به شورشیان الشباب در سومالی به جنوب این کشور سرباز اعزام کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها