امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54357
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۰
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه عربستانی الوطن، رهبران و زعمای دینی جهان روز گذشته در پایان دهمین دوره کنگره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه عربستانی الوطن، رهبران و زعمای دینی جهان روز گذشته در پایان دهمین دوره کنگره علمای دینی در قزاقستان نسبت به افزایش خشونت در مناطق مختلف جهان چه در خاورمیانه و چه در شرق آسیا و قاره آفریقا ابراز نگرانی کرده و اعلام کردند راه‌حل همه این مشکلات گفت‌وگو و دور شدن از نزاعات است.

در این همایش که به نقش جهانی علمای دینی در مقابله با خشونت و صلح جهانی اشاره شد، «عبدالعزیز بن عثمان التویجری»، رئیس سازمان آیسسکو بر نشر ارزش‌های زندگی مسالمت‌آمیز بین ملت‌ها در سایه تفاهم و احترام متبادل تاکید کرد و خواستار تقویت تلاش‌ها برای گفت‌وگوی بین ادیان و فرهنگ‌ها و تمدن‌ها شد.

علی جمعه مفتی سابق مصر نیز در این کنگره گفت‌وگوی بین ادیان و مذاهب را از مهمترین امور برای ایجاد امنیت اجتماعی و صلح جهانی دانست و گفت: هدف از گفت‌وگو تغییر دید گفت‌وگو کنندگان نیست بلکه برای آشنایی بین افراد است تا همدیگر را از منابع فرعی نشناسیم و این شناخت موجب آب شدن 80 درصدی کوه یخی می‌شود که از تراکم خطا شکل گرفته است.

وی این روند را در جست‌وجو در مشترکات انسانی و اخلاقی دانست و افزود: این مشترکات مبنای همکاری طرفین از ناحیه نظری و عملی است و غرض از این همکاری عبادت خدا و دوستی با همسایگان، آبادانی زمین و دوستی با مردم است.

کاردینال ژان لویی توران، رئیس شورای پاپی گفت‌وگو از واتیکان نیز در این کنگره گفت‌وگو بین رهبران ادیان را مرحله آمادگی برای همزیستثی جهانیان در صلح و بدون خشونت خواند.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها