امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۹:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54366
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 51
کامران صدیقیان، یکی از کارشناسان بازار سرمایه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به روند امروز ...

کامران صدیقیان، یکی از کارشناسان بازار سرمایه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به روند امروز بازار سهام تصریح کرد: مقاومت شاخص روی 62 هزار و 500 پیش‌بینی شده بود اما بورس این مقاومت را شکست.

وی افزود: اکنون سه بازار موازی بورس (ارز، سکه و مسکن) چشم‌انداز مثبتی ندارند و عملاً ورود نقدینگی‌های جدید به این بازارها منتفی شد.

این کارشناس بازار سرمایه با تأکید براینکه اکنون بازار سرمایه چشم‌انداز مثبتی نسبت به آینده دیده است، گفت: همانقدر که بازار سرمایه رشد کرده دیگر بازارها در رکود کامل به سر می‌برند.

وی با بیان اینکه در مورد ریسک‌های بورس و ترس از حباب در بازار محتمل است، افزود: با توجه به روند طی شده، بورس حبابی نیست.

وی با بیان اینکه روند شاخص با ورود این حجم از نقدینگی صعودی خواهد بود، گفت:‌ در این روند صعودی امکان نوسان وجود دارد و حتی ممکن است برای چند روزی شاخص استراحت کند.

صدیقیان تأکید کرد: رشد امروز با افزایش بیش از 1200 واحد تنها دلیل سیاسی داشت و تحلیل‌ها نشان می‌دهد این روند تا پایان سال همچنان مثبت باشد.

این کارشناس بازار سرمایه در مورد چشم‌انداز بورس تأکید کرد: با توجه به خوش‌بینی‌های سیاسی امکان رشد بیشتر تا پایان سال وجود دارد.

وی درباره تأثیر فعال شدن سوئیفت بر سهام بانک‌ها گفت:‌ تحلیل‌ها نشان می‌دهد که رفع تحریم‌های بانکی بیشتر سیکل عملیاتی بانک‌ها را کامل می‌کند و تأثیر زیادی بر روند سودآوری آنان نخواهد داشت.

صدیقیان کامل شدن سیکل عملیاتی بانک‌ها را مهمترین تأثیر رفع تحریم سوئیفت عنوان کرد و افزود: با برداشته شدن این تحریم‌ها، تأثیر زیادی در روند سودآوری بانک‌ها در حد بالا نخواهد داشت.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه بانک‌ها بیشتر از طریق افزایش سرمایه و تجدید ارزیابی دارایی‌های خود تأثیر می‌پذیرند، تأکید کرد:‌ به عنوان مثال بانک صادرات و تجارت با توجه به تجدید ارزیابی دارایی‌ها و بانک انصار با افزایش سرمایه با اقبال خوب سهامداران مواجه شده است.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها