امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۰۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54387
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۸
تعداد بازدید: 112
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، صدها تن از شهروندان اردنی با برپایی راهپیمایی و اعتراضات در شهرهای مختلف این کشور از جمله پایتخت خواستار ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، صدها تن از شهروندان اردنی با برپایی راهپیمایی و اعتراضات در شهرهای مختلف این کشور از جمله پایتخت خواستار برکناری دولت عبدالله السنور، نخست وزیر اردن و انحلال پارلمان کنونی این کشور شدند.

معترضان سرعت بخشیدن به روند ایجاد اصلاحات، مبارزه با فساد، آزادی فوری بازداشتی های سیاسی، توقف پیگرد فعالان سیاسی و انحلال دادگاه امنیت کشور که غیرنظامیان را محاکمه نظامی می کند ، خواستار شدند.

در شهر امان، پایتخت اردن جنبش های مردمی با برپایی راهپیمای تصمیم دولت این کشور برای بالا بردن قیمت ها و تحمیل مالیات های سنگین بر شهروندان را محکوم کردند.

آنها خواستار مجازات مفسدان اقتصادی و بازپس گیری اموال به غارت رفته کشورشان شدند.

تظاهرات کنندگان علیه اصلاحیه های که اخیرا پارلمان اردن به قانون بازنشستگی این کشور وارد کرده است شعار سر دادند که بر اساس آن نمایندگان پس از بازنشستگی از حقوق و مزایای بالایی برخوردار هستند.

آنها تاکید کرد این مجلس صلاحیتش خاتمه یافته است و بیش تر اعضای آن به دنبال منافع شخصی خود هستند.

در شهر اربد در شمال اردن نیز تظاهرات کنندگان خواستار آزادی شهروندانی از زندان های این کشور شدند که تنها در اعتراض به افزایش قیمت ها به خیابان ها آمده بودند.

تظاهرات کنندگان خواستار برکناری دولت و انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام بر اساس قانون انتخابات جدید و مورد اتفاق همه گروه های سیاسی و ملی شدند.

شهر الکرک در جنوب کشور اردن نیز شاهد تظاهرات شهروندانی بود که تاکید کردند بی توجهی دولت به ایجاد اصلاحات واقعی به مثابه نشان دادن چراغ سبز به مفسدان برای ادامه دادن به کار خود در تخریب بنیاد اجتماعی و اقتصادی اردن و سوق دادن آن به سوی سرنوشتی نامعلوم است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار