امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54390
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۸
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه امروز، شنبه در مصاحبه با شبکه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه امروز، شنبه در مصاحبه با شبکه یک تلویزیون روسیه تاکید کرد که قطعنامه مصوبه در شورای امنیت در مورد تسلیحات شیمیایی در سوریه بطور کامل امکان استفاده از زور و هر نوع سوء استفاده از بند هفتم منشور سازمان ملل را منتفی کرده است.

وزیر خارجه روسیه توضیح داد: آنچه این مسئله را تایید می‌کند، اینکه در این قطعنامه آمده است، اگر هر یک از طرفین مناقشه در سوریه چوب لای چرخ کار بازرسان بین‌المللی بگذارند و یا هر یک از طرفین مناقشه از سلاح شیمیایی استفاده کند، این مسئله بدون درنگ به شورای امنیت گزارش خواهد شد. موارد نقض مورد بررسی دقیق قرار گرفته و در صورت تایید شورای امنیت بر اساس بند هفتم اقدام خواهد کرد.

به عقیده لاوروف، بدین ترتیب امکان استفاده از بند هفتم که امکان مداخله نظامی در سوریه را امکان پذیر می‌کند، به آینده و در صورت نقض درخواست‌های بین‌المللی و تایید این مسئله و تصمیم مجدد شورای امنیت در مورد آن موکول شده است.

علاوه بر این وزارت امور خارجه روسیه امروز اعلام کرد که سرگئی لاوروف در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با "نبیل العربی" دبیرکل اتحادیه عرب دیدار و اوضاع در خاورمیانه و بخصوص راه‌های حل و فصل مناقشه در سوریه را مورد بررسی قرار داد.

در این بیانیه یادآوری شده است که در این دیدار دو طرف به تبادل نظر در خصوص اوضاع کلی در منطقه خاورمیانه بخصوص حل و فصل مناقشه در سوریه پرداختند که در این راستا همکاری‌های روسیه و اتحادیه عرب برای حل و فصل مسالمت آمیز و از طریق راه‌های سیاسی-دیپلماتیک مورد تاکید دو طرف قرار گرفت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها