امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۴:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54408
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۷
تعداد بازدید: 68
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، امارات عربی متحده سفیر خود را در تونس فراخواند تا اعتراض خود را به درخواست منصف المرزوقی رئیس جمهور تونس ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، امارات عربی متحده سفیر خود را در تونس فراخواند تا اعتراض خود را به درخواست منصف المرزوقی رئیس جمهور تونس برای آزاد کردن محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده مصر ابراز کند.

خبرگزاری رسمی امارات اعلام کرد که وزارت امور خارجه امارات در ابوظبی، سالم القطام سفیر این کشور در تونس را به منظور رایزنی‌هایی درباره تحولات منطقه و روابط بین دو کشور فراخواند.

این در حالی است که روزنامه اماراتی الخلیج نوشت: علت فراخواندن سفیر حملات رئیس جمهور تونس علیه مصر و رهبری جدید این کشور است که امارات آنها را در روابط بین کشورها غیر قابل قبول می‌داند.

الخلیج تاکید کرد: اظهارات مرزوقی دخالت در امور کشوری بزرگ با حاکمیتی مستقل همچون مصر است و نشان می‌دهد که حاکمیت در تونس از گروهی مشخص در مصر حمایت می‌کند و به دموکراسی در این کشور اهتمام نشان نمی‌دهد.

 این روزنامه اماراتی افزود: سیاستمداران تونسی و در راس آنها بخصوص المرزوقی باید به تحولات و اعتراضات مردمی در کشورشان توجه کنند نه اینکه بحران در کشورشان را به همسایه‌ها منتقل کنند.

رئیس جمهور تونس در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، حاکمان جدید در مصر را هدف حمله قرار داد و آزادی محمد مرسی را خواستار شد.

امارات و عربستان از اولین کشورهایی بودند که از مداخله ارتش مصر برای برکناری محمد مرسی از قدرت استقبال کردند.

عربستان، امارات و کویت پس از برکناری مرسی از قدرت، 12 میلیارد دلار به مصر کمک کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار