امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۷:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54413
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۴
تعداد بازدید: 164
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در حالی که ساعتی قبل حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان به ایران بازگشت، جمعی از ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در حالی که ساعتی قبل حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان به ایران بازگشت، جمعی از فعالین دانشجویی در ورودی پاویون جمهوری فرودگاه مهرآباد که مسیر خروج رئیس‌جمهور بود تجمع کرده و به مذاکرات صورت گرفته بین وزرای خارجه ایران و آمریکا اعتراض کردند.

در حاشیه این تجمع کمیته‌ای با عنوان صیانت از منافع ایران با حضور اتحادیه دانشجویی و مردمی در اعتراض به مذاکرات ایران و آمریکا در نیویورک، اعلام موجودیت کرد که متن بیانیه این کمیته در بین تجمع‌کنندگان قرائت شد.

در ادامه این تجمع ، معترضین به احترام شهدای هواپیمای مسافربری ایرباس که توسط آمریکائیها و در خلیج فارس سرنگون شد و شهدای دوران ستمشاهی که با گلوله‌های آمریکایی به شهادت رسیدند، یک دقیقه سکوت کردند.

از سوی دیگر حامیان حسن روحانی نیز در مراسم استقبال از رئیس‌جمهور حضور داشتند که با شعارهایی همچون «روحانی متشکریم» و «صل ‌علی محمد بوی بهشتی آمد» و قربانی کردن گوسفند به استقبال وی آمده بودند.

اما در حالی که دو گروه معترض و حامی حسن روحانی بدون تنش و درگیری خاصی به اعتراض و حمایت از رئیس‌جمهور ایران مشغول بودند، عبور خودروی حامل حسن روحانی  از بین جمعیت حاشیه هایی را در مراسم استقبال از حسن روحانی بوجود آورد.

با توجه به نزدیکی اذان ظهر، معترضین قصد اقامه نماز جماعت را داشتند که همزمان خودروی حامل رئیس‌جمهور نیز بی‌توجه به صف‌های تشکیل شده نماز جماعت از بین آنها عبور کرد و این امر موجب اعتراض شدید نمازگزاران و بروز درگیری بین حامیان و معترضان حسن روحانی شد که دخالت نیروی انتظامی اجازه تشدید درگیری‌ها را نداد و سرانجام خودروی حامل رئیس‌جمهور از میان تجمع‌کنندگان و فرودگاه مهرآباد خارج شد.

در این بین حضور عکاسان و خبرنگاران رسانه‌های خارجی نیز به چشم می آمد که به نظر می‌رسد انتشار اخباری نادرست از این مراسم استقبال همچون پرتاب لنگه کفش به سمت روحانی در راستای حضور این خبرنگاران و حاشیه سازی برای  مردم ایران صورت گرفت.

خبرنگار ما در حاشیه این مراسم شنید که سه تن از دانشجویان معترض به روحانی بازداشت شدند اما پیگیریهای لازم جهت تائید این خبر نتیجه بخش نبود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها