امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۹:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54423
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۴
تعداد بازدید: 171
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا باهنر دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا باهنر دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز در جلسه ماهانه این جامعه اظهارداشت: از سردار صفوی مشاور عالی مقام معظم رهبری که از فعالان و تأثیرگذاران 8 سال دفاع مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند به دلیل حضور در این جلسه تشکر می‌کنم.

وی در ادامه به سفر رئیس‌جمهور به نیویورک اشاره و تصریح‌کرد: مهمترین حادثه‌ای که در ماه گذشته اتفاق افتاده سفر هیئت سطح بالای ایرانی به نیویورک و سازمان ملل متحد بوده است که از حساسیت‌های بالایی برخوردار بود که مردم عموماً اخبار و رسانه‌ها را رصد کرده و این اتفاق سبب تحلیل‌های متفاوت و متنوع شده که برخی از آ‌نان دارای افراط و تفریط زیادی هستند.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین ضمن مهم خواندن اتفاقات صورت گرفته در نیویورک گفت: بعد از 34 سال وزرای خارجه ایران و آمریکا با هم گفت‌وگو کردند و کاخ سفید نیز برای نشست مشترک اوباما و روحانی ابراز تمایل کرد که ایران به دلایل مختلف این نشست را نپذیرفت و علت نپذیرفتن این نشست نیز خیلی پیچیده نیست چرا که نشست‌های هیئت‌های رده پایین مقدمه نشست رده‌های بالا است.

باهنر عدم دیدار روحانی با اوباما را طبیعی دانست و خاطرنشان کرد: نشست وزرای 5+1 اتفاق مهمی بود که وزیر خارجه ایران و آمریکا در حاشیه آن گفت و شنود داشتند که قرارهای بعدی جدی‌تر و کارشناسانه‌تر خواهد بود.

وی در ادامه تأکید کرد: سیاست چماق و هویج آمریکا سر جایش است و حال به دلایلی که خود می‌دانند هویج را پررنگ‌تر و چماق را کمتر کرده‌اند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: جمهوری اسلامی نیز نرمش قهرمانانه را که مقام معظم رهبری بر آن تأکید داشتند جزو سیاست‌های راهبردی و گفت‌وشنودهای خود قرار داده است بنابراین رفتارهای ما نیز باید دارای نرمش و رویکرد قهرمانانه باشد.

باهنر تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی یک بازی برد-برد را دارد که البته طرف مقابل نیز باید در عمل نشان دهد که برای برد قائل به شکست ما نیست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح‌کرد: بالای خط قرمزها می‌توان با ادبیات فاخر در دیپلماسی پیش رفت چرا که با ادبیات تند، تیز و فحش نمی‌گذارند کار جلو برود.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین اضافه کرد: دولت یازدهم از ادبیات فاخر برخوردار است که ما باید از این امتیاز دولت استفاده کنیم.

باهنر با تأکید بر اینکه، دولت باید خط قرمزهای نظام و ملت را مورد توجه قرار دهد گفت: ما بر سر منافع کلی نظام با هیچ کس معامله نمی‌کنیم بنابراین باید مواظب باشیم و رصد کنیم و البته در رصدها نیز نباید دچار افراط و تفریط شویم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: با یک تلفن و یا یک رفت‌وآمد نمی‌شود اَه یا به‌به گفت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها