امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54425
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۷
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سعد الفقیه سخنگوی جنبش اصلاح اسلامی عربستان گفت: نبود شفافیت در کشور باعث شده است موضوع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سعد الفقیه سخنگوی جنبش اصلاح اسلامی عربستان گفت: نبود شفافیت در کشور باعث شده است موضوع بیماری پادشاه رسانه‌ای نشود، به گونه‌ای که حتی خاندان سلطنتی نیز از حال پادشاه خبر ندارند و فقط چند نفر محدود از حال پادشاه آگاهی دارند.

سخنگوی جنبش اصلاح اسلامی عربستان گفت: مصلحت شاهزاده متعب بن عبد الله بن عبد العزیز آل سعود و خالد التویجری رئیس دیوان ملکی ایجاب می‌کند که پادشاه به بیمارستان برده نشود تا اخبار مربوط به وضع جسمانی او مخفی بماند.

سعد الفقیه در مورد جانشینی پادشاه گفت: «تمام خانواده حاکم فاقد شخصی است که از شایستگی‌های لازم برای اداره کشور برخوردار باشد.»

وی افزود: سلمان بن عبد العزیز ولیعهد عربستان قدرت فکری لازم را برای اداره خانواده ندارد او همچنین از یک «میگرن ضعیف» رنج می‌برد. دیگر افراد از قبیل أحمد بن ترکی بن عبد الله السدیری و عبد الرحمان بن عبد العزیز و دیگران نیز به حاشیه رانده شده‌اند.

سعد الفقیه همچنین اظهار داشت: بعد از این گروه نوه‌های خانواده هستند که از بین آنها محمد بن نایف و متعب بن عبدالله قدرت بیشتری دارند و هیچ کدام از این دو نفر حاضر نیستند به نفع دیگری کنار بروند.

وی افزود: این دو نفر بقیه شاهزاده‌ها را کنار زده‌اند که از جمله آن فهد بن سلطان است.

سخنگوی جنبش اصلاح اسلامی با انتقاد از متفکران و فرهنگیان عربستان گفت: این اشخاص در نهایت به نوشتن مطالبی کوتاه بر روی تویبتر بسنده می‌کنند.

سعد الفقیه تمامی مردم عربستان را دعوت کرد تا برای نجات وطن دست به تحرکات عملی بزنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها