امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5444
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۴۹
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامعلی حدادعادل عضو ائتلاف پیشرفت عصر امروز در حاشیه نشست با دانشجویان ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامعلی حدادعادل عضو ائتلاف پیشرفت عصر امروز در حاشیه نشست با دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بنده در هر رشته‌ای از متخصصان آن استفاده می‌کنم.

برای حل مشکلات اقتصادی یا بهداشتی، فرهنگی و سایر مسائل از متخصصان استفاده خواهم کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: هرچقدر مدیریت‌ها بالاتر می‌رود تخصص در آن تاثیرش کمتر می‌شود که خردمندی و داشتن روشی صحیح موثر‌تر است وگرنه در هیچ جای دنیا هیچ رئیس‌جمهوری پیدا نمی‌شود که همه مسائلی که مسئولیتش واقعی است متخصص باشد.

وی افزود: رشته‌ای وجود ندارد که رئیس‌جمهور تربیت کند و منش رئیس‌جمهور باید برای اداره مملکت درست باشد.

حداد عادل در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شما برخی از اقتصاد‌دانان را نام می‌برید که خارج از ائتلاف پیشرفت هستند آیا این می‌تواند نقطه‌‌ای برای تعامل با ائتلاف پنجگانه اصولگرایان باشد افزود: ما نگفته‌ایم این سه نفر 4 یا 5 نمی‌شوند بلکه مدت‌هاست ما می‌گوییم هر یک از آقایان اصولگرا که درصد قابل توجهی از رای در نظرسنجی‌های پراکنده داشته باشند نفر چهارم و پنجم هم می‌شود اضافه شود.

عضو ائتلاف پیشرفت ادامه داد: اینگونه نیست که بین ما سه نفر محدود باشد اما فردی فقط یک درصد رای دارد و ما اگر با همه بخواهیم ائتلاف کنیم 20 نفر خواهند شد که در این صورت مشکل به وجود می‌آید.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اولویت اصلی شما برای ریاست جمهوری چیست افزود: مسلما اقتصاد اولویت است و هر کس رئیس‌جمهور می‌شود برنامه اصلی و میدان عملش سامان دادن به مسائل اقتصادی و مدیریت تورم خواهد بود.

حداد عادل در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه باهنر در طی مصاحبه‌ای اعلام کرده است که کنار رفتن ولایتی و قالیباف غیرممکن است نظر شما در این زمینه چیست گفت: آقای باهنر به عنوان یک فرد سیاسی نظر خود را اعلام کرده‌اند و ما هم انکار نمی‌کنیم. با هم اختلاف سلیقه داریم اما سعی ما در 5 ماه گذشته این بوده که به این ائتلاف پایبند بمانیم و از این به بعد هم تلاش می‌کنیم این روش ادامه یابد.

حداد عادل در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آقای ولایتی اخیرا گفته‌ است که می‌خواهند بیشتر به نظر جامعتین تمکین کنند. نظر شما در این زمینه چیست گفت: ایشان نظر‌سنجی را نفی نکردند.

عضو ائتلاف پیشرفت در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود آقای ولایتی می‌خواهد ساز و کار را تغییر دهد افزود: این مسئله هم اگر باشد ما باید بین خود بحث کنیم. ما سعی می‌کنیم که راه‌حلی پیدا کنیم که بتوانیم خودمان برای رسیدن از سه نفر به یک نفر تصمیم بگیریم.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا این مسئله وجود دارد که برخی نظر جامعتین و برخی نظر‌سنجی را ملاک قرار دهند اظهار داشت: هیچ کس نیست که هر دو را انکار کند و شاید وزنش فرق کند. ممکن است فردی نظر‌سنجی را مهم بداند و بالاخره جامعتین نیز باید به نظر‌سنجی اعتنا کند. مثلا اگر جامعتین بگوید کسی رای ندارد و حاضر است پشت سر او باشد یک واقعیت است. از یک طرف جامعتین از نظر تشخیص اصلح افرادی هستند که مورد اعتماد قشر‌هایی از جامعه بوده و باید نظرشان رعایت شود.

حداد عادل تصریح کرد: رسیدن به یک ترکیب بهینه از هر دو عامل این راه‌حل باشد و ما نیز دنبال این مسئله هستیم.

نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شما چه نقاط قوتی از دولت فعلی را دنبال خواهید کرد افزود: پرکاری، سازندگی، تماس بی‌واسطه با مردم داشتن و یکی از نشانه‌های پرکاری نیز همین مسکن مهر است.

حداد عادل در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا از تجربیات رئیس‌جمهور‌های گذشته مثل هاشمی و خاتمی استفاده می‌کنید یا خیر گفت: بالاخره ما همه این رئیس‌جمهور‌ها را دیده‌ایم و هر یک محاسنی داشته‌‌اند که رئیس‌جمهور داشته‌اند و مقام معظم رهبری نیز در مشهد مقدس فرموده‌اند باید نقاط قوت دیگران را داشت.

حداد عادل در خصوص ائتلاف د‌ه‌ نفره‌ای که عسگر‌اولادی پیش از این از آن خبر داده بود گفت: بنده در این زمینه فقط کلیات را شنیده‌ام.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها