امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54447
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۸
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق»، شورای ملی حقوق بشر مصر امروز اعلام کرد که 4 کمیته حقیقت یاب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق»، شورای ملی حقوق بشر مصر امروز اعلام کرد که 4 کمیته حقیقت یاب درباره حوادث و تحولات بعد از 30 ژوئن مصر تشکیل شده است.

این شورا در بیانیه‌ای اعلام کرد که کمیته اول مسئولیت بررسی حوادث پایان دادن به اعتراضات «رابعه العدویه» را به عهده خواهد داشت و کمیته دوم نیز حوادث «کرداسه» را بررسی خواهد کرد.

کمیته سوم مسئولیت بررسی حقایق مربوط به حمله به کلیساها و عبادتگاه‌های مسیحیان را در جریان اعتراضات اخیر مصر به عهده خواهد داشت و کمیته چهارم نیز مسئولیت بررسی حقایق مربوط به حادثه آتش سوزی در زندان «ابوزعبل» را به عهده خواهد داشت که علاوه بر تعدادی از سربازان مصری تعدادی از زندانیان نیز کشته شده بودند.

از سوی دیگر «احمد علی» سخنگوی ارتش مصر گزارش‌هایی مبنی بر دیدار فرماندهان نظامی با «محمد مرسی» و درخواست از وی برای اعلام کناره گیری از قدرت و متوقف کردن اعتراضات را تکذیب کرد.

پیشتر گزارش‌هایی در فضای مجازی منتشر شده بود که بر اساس آن تعدادی از فرماندهان نظامی مصری در دیدار با مرسی از وی خواسته اند که ضمن اعلام کناره گیری از قدرت از حامیان خود بخواهد به اعتراضات خود پایان دهند تا در مقابل آن زندانیان سیاسی وابسته به اخوان المسلمین آزاد شوند.

از سوی دیگر منابع دیپلماتیک در وزارت خارجه مصر اعلام کرد که فراخواندن سفیر مصر در تونس تنها برای رایزنی و مذاکره درباره پاره ای مسائل بعد از اظهارات  «منصف المرزوقی» رئیس جمهور تونس در مجمع عمومی سازمان ملل است.

این منبع تأکید کرد که فراخواندن سفیر مصر به معنای قطع روابط با تونس نیست و فراخواندن سفیر برای مشاوره و رایزنی جزء اولین گام‌های دیپلماتیک در صورت ایجاد تنش میان کشورها است.

پیشتر رئیس جمهور تونس در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل ضمن انتقاد از شرایط داخلی مصر خواستار آزادی محمد مرسی و زندان سیاسی مصری شده بود که با انتقاد شدید قاهره روبرو شد.

از سوی دیگر نیز یک تک تیر انداز از فراز یک ساختمان دولتی در «شیخ زوید» در سینا یک سرباز ارتش مصر را به قتل رساند. بعد از برکناری مرسی تا کنون منطقه سینا شاهد حملات گسترده به نیروهای ارتش مصر بوده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار