امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54461
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۶
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «المیادین»، «نبیل فهمی» وزیر امور خارجه مصر در سخنرانی خود در مجمع عمومی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «المیادین»، «نبیل فهمی» وزیر امور خارجه مصر در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک از اسرائیل خواست که به معاهده منع انتشار سلاح‌های شیمیایی بپیوندد.

وی همچنین از قدرتهای بزرگ و کشورهای منطقه خواست برای ایجاد خاورمیانه‌ای بدون سلاح‌های کشتار جمعی تلاش کنند.

وی تأکید کرد که قاهره به تلاشهای خود برای حمایت از راهکار صلح عربی و ایجاد دولت فلسطین به پایتختی قدس ادامه خواهد داد.

وزیر خارجه مصر خواستار برگزاری هرچه سریعتر نشست ژنو2 برای حل بحران سوریه و ایجاد دولت انتقالی برای حفظ وحدت این کشور و جلوگیری از دخالت خارجی در آن شد.

فهمی در ارتباط با شرایط داخلی مصر نیز تأکید کرد که مردم این کشور در جنگ با تروریسم به سر می برند و توانایی غلبه بر آن در چهارچوب قانون را دارد و کشورش در مسیر نقشه راه برای تحقق دموکراسی در کشور در حرکت خواهد بود.

وی افزود: سیاست خارجی مصر نشان دهنده اراده ملت این کشور است.
وزیر خارجه مصر در بخشی دیگر از این سخنرانی به روند انتقال قدرت در این کشور پرداخت و وعده داد انتقال قدرت تا فصل بهار در مصر انجام شود. به گفته وی، این روند هم اکنون در جریان است و تا بهار سال آینده انتخابات پارلمانی و پس از آن انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود تا روند انتقال قدرت از دولت موقت به دولتی منتخب، کامل شود.
انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها