امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۶:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54466
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۶
تعداد بازدید: 90
«عبدالهادی محفوظ»، رئیس شورای اطلاع رسانی لبنان، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت، در خصوص استقرار ...

«عبدالهادی محفوظ»، رئیس شورای اطلاع رسانی لبنان، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت، در خصوص استقرار نیروهای امنیتی در ضاحیه جنوبی لبنان گفت: تفکر شیعیان به طور کلی به تفکر دولت حاکم نزدیک است و از زمان «امام موسی صدر» لبنان وطن همه لبنانی‌ها بوده و از دولتی توانمند و عادل برخوردار است.

محفوط افزود: از همین رو نباید نیروهای امنیتی فقط در ضاحیه مستقر شوند، بلکه باید در سراسر کشور به ویژه در اطراف «بقاع شمالی» و «عکار» حضور داشته و موسسات زیر بنایی کشور را نیز مورد توجه قرار دهند.

وی در مورد اظهارات وزیر کشور لبنان مبنی بر ادامه انفجارها به ویژه در ضاحیه گفت: سخنان وزیر کشور باید در این خصوص، مبتنی بر اسناد و اطلاعات دقیق باشد، زیرا انتقال این سخنان به رسانه‌ها می‌‌تواند بازار شایعات را داغ کند.

محفوظ در مورد طرح ابتکاری «نبیه بری»، رئیس مجلس نمایندگان لبنان برای حل و فصل مسائل مورد اختلاف گفت: این طرح، حائز اهمیت بوده و در آن، به تمام مسائل مورد اختلاف، اشاره شده و جریان 8 و 14 مارس را به امتیاز دهی فراخوانده و تاکید دارد که اختلافات قابل حل است.

وی تصریح کرد: این راه حل پیشنهادی، برون رفتی برای همه گروه‌های لبنانی است و همچنین راهی را پیش روی عربستان و ایران در لبنان قرار می‌دهد. از همین رو باید از آن به عنوان نقشه راه برای نجات از وضعیت موجود و حل وفصل مسائل سیاسی استفاده کرد زیرا در آن، از دولت خواسته شده، در تمام سطوح مسائل کشور حضور داشته باشد.

این مسئول لبنانی در ادامه گفت: اهمیت این راه حل این است که رویکرد طایفه‌ای ندارد و به همین دلیل با تمام راه حل‌هایی که تاکنون ارائه شده، متفاوت بوده و به مثابه پیروزی اندیشه دولت مدنی عادل و قدرتمند است.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها