امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۱۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54470
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۱
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی عضو هیئت اعزامی ایران به نیویورک و معاون وزیر خارجه کشورمان در برنامه نگاه یک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی عضو هیئت اعزامی ایران به نیویورک و معاون وزیر خارجه کشورمان در برنامه نگاه یک شبکه اول سیما درباره گفت‌وگوی تلفنی اوباما و روحانی با بیان اینکه این تماس از سوی اوباما صورت گرفت، تصریح کرد: مسلما تاریخ پرتنش با یک گفت‌وگوی تلفنی، ملاقات یا مذاکره حتما به روابط معمول برنمی‌گردد و اگر کسانی چنین برداشت و انتظاری دارند، اشتباه است.

وی آنچه که تعیین کننده تغییر ماهیت روابط بین ایران و آمریکا است را سیاست‌های عملی و قدم‌هایی دانست که در عمل برداشته می‌شود.

عراقچی یادآور :مقدمه تغییر سیاست‌ها، تغییر در رویکردها و مقدمه تغییر در رویکردها، تغییر در لحن و ادبیات است.

معاون وزیر خارجه کشورمان افزود: ما هنوز در ابتدای یک مسیر طولانی هستیم، ضمنا بدبینی‌های خود را داریم و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند؛ هیچ خوشبینی به این مذاکرات وجود ندارد و اقدامات عملی برای ما اطمینان زا است.

وی همچنین گفت که ما هیچگاه به آمریکایی اعتماد صد در صد نداشتیم و در ادامه مسیر هم اطمینان صد در صد نخواهیم کرد.

عراقچی در پاسخ به این سئوال که اگر طرف مقابل خواستار تعلیق غنی‌سازی شود جمهوری اسلامی می‌پذیرد؟ تصریح کرد: ما 10 سال است که بر این مسئله پافشاری می‌کنیم که تعلیق غنی‌سازی غیرممکن و امکان ناپذیر است.

وی با بیان اینکه غنی‌سازی تحت هر شرایطی ادامه می‌یابد و این موضع مسلم ماست، افزود: چارچوب‌های غنی‌سازی سطح، میزان، شکل و محل آن می‌تواند موضوع مذاکره باشد.

عراقچی گفت که اصل غنی‌سازی تعلیق بردار نیست.

مشروح این اظهارات متعاقبا ارسال می‌گردد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار