امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54473
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۵
تعداد بازدید: 107
عبدالرضا بزرگی‌نژاد، دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص برنامه‌های این کمیسیون در ...

عبدالرضا بزرگی‌نژاد، دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص برنامه‌های این کمیسیون در هفته جاری اظهار داشت: امروز یک‌شنبه برای انتخاب نمایندگان شوراهای آموزش و پرورش از اعضای این کمیسیون رأی‌گیری صورت می‌گیرد.

وی افزود: براساس قانون، انتخاب نمایندگان شوراها سالانه تعیین می‌‌شود، بنابراین برای شورای عالی آموزش و پرورش و شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری هر کدام دو نماینده و شورای آموزش و پرورش استثنایی یک نماینده از اعضای این کمیسیون باید در این شوراها حضور داشته باشند.

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: برای هیئت مرکزی گزینش آموزش و پرورش و شورای نظارت بر تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و آموزش نهضت سوادآموزی هر کدام یک نماینده انتخاب می‌شود؛ یعنی جمعاً 3 نماینده از مجلس که دو نفر از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات و یک نفر از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس است تعیین می‌شود و پس از مشخص شدن این افراد، برای گرفتن رأی اعتماد از نمایندگان مجلس در صحن علنی نیز اسامی مطرح می‌شود. 

وی عنوان کرد: از دیگر برنامه‌های امروز کمیسیون آموزش مجلس حضور معاون عمرانی وزارت آموزش و پرورش در مجلس است تا آقای رئیسی گزارش کاملی را در خصوص بودجه سال 91 و 92 که برای بازسازی و نوسازی مدارس هزینه‌ کرده است و فعالیت‌‌هایی که در این زمینه وجود داشته است را به این کمیسیون ارائه دهد.

بزرگی‌نژاد بیان داشت: روز دوشنبه نیز مسئولان آموزش و پرورش شامل معاون عمرانی وزارت آموزش و پرورش، معاون توسعه و مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، رئیس سازمان مدارس غیر دولتی، رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور و معاون آموزش ابتدایی است در این کمیسیون حضور پیدا کرده و برنامه‌ها و گزارش‌های خود را اعلام می‌کنند.

وی اضافه کرد: همچنین مقرر شده است آقای مهر محمدی رئیس جدید دانشگاه فرهنگیان نیز با حضور در این کمیسیون برنامه‌های خود را اعلام کند.

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: روز سه‌شنبه نیز رئیس سازمان سنجش آموزش کشور و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در این کمیسیون در خصوص نحوه پذیرش دانشجو و تعداد جذب این افراد توضیحاتی را بیان می‌کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها