امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۸:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5449
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۵۰
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و کاندید انتخابات ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و کاندید انتخابات ریاست جمهوری آتی در جمع دانشجویان دانشگاه شریف اظهار داشت: با توجه به 4 دوره حضورم در مجلس و اشراف نسبت به مسائل کشور، نقش دستگاه اجرایی در پیشرفت و توسعه و تحقق اهداف آرمان‌های انقلاب و بسط عدالت بی‌بدیل است.

وی افزود: باید از تمام ظرفیت  نظام و تجارب مدیریتی برای ارتقاء دستگاه اجرایی کشور بهره ببریم. برای ارتقاء سطح وحدت ملی باید راه را برای همدلی قوای سه‌گانه و نهادهای سیاسی نظام در راستای تحقق اهداف نظام هموار کرد.

ابوترابی‌فرد ‌ادامه داد: یکی از مهمترین نیازهای امروز و فردای کشور اعتماد به خرد جمعی و ارتقاء سطح تعامل با نخبگان علمی و سیاسی است. رئیس دستگاه سیاسی باید به این راهکار اعتقاد و باور داشته باشد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در حوزه سیاست خارجی اظهار داشت: با تاکید بر استراتژی بازدارندگی، ارتقاء سطح استحکام و کارآمدی نظام، ایستادگی بر مواضع و اصول، پا‌ی‌فشاری بر حقوق مشروع ملت و دیپلماسی کارآمد از ضرورت‌های اجتناب‌ناپذیر است.

ابوترابی‌فرد تاکید کرد: دلیل پیوستنم به ائتلاف اکثریت اصولگرایان وحدت و اجماع حداکثری اصولگرایان است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا از افراد دیگر ائتلاف اکثریت در دولت خود استفاده می‌کنید یا خیر،‌ گفت: توافق و گفت‌وگویی در این خصوص صورت نگرفته و نگاه بنده نگاه شایسته سالاری است.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رویکرد دولت نهم به مسائل فرهنگی، ‌ارزشی و نظامی اسلامی و سیاست خارجی رویکرد قابل دفاعی است و باید در قوه عملکرد تحول ایجاد کرد.

ابوترابی‌فرد خستگی‌ناپذیری، انگیزه بالا برای خدمت، ارتباط با طبقات متوسط و ضعیف و ارتباط چهره به چهره دولتمردان با مردم را از ویژگی‌های مثبت دولت نهم دانست.

وی خاطرنشان کرد: دولت یازدهم باید ارتباط با جامعه تاثیرگذار نخبگان را در دستور کار قرار دهد. مدیریت مبتنی بر برنامه از نیازهای اساسی جامعه است.

ابوترابی‌فرد گفت: گفتمان دستگاه‌های اجرایی باید منطبق بر گفتمان نظام باشد زاویه داشتن این دو گفتمان مشکلات زیادی ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه سیاست نظام در عرصه سیاست خارجی سیاست بازدارندگی است، گفت: تفکر و ادبیات حاکم بر سیاست جهان آن است که ضعیف مجالی برای حضور نداشته باشد و نظام سلطه آن را دنبال می‌کند. بنابراین ارتقاء سطح استحکام و کارآمدی نظام یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است. ما باید سطح اقتدار اقتصادی خود را ارتقا دهیم.

کاندیدای احتمالی یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: اگر از تجارب مدیریتی نظام و دیپلماسی خارجی بهره ببریم، از یک دیپلماسی فعال برای دفاع از حقوق مردم برخوردار خواهیم بود.

ابوترابی‌فرد با اشاره به بیداری اسلامی و نقش ایران گفت: تحولات پیوسته دنیای اسلام، شاخ آفریقا، عراق، لبنان و فلسطین ناشی از انقلاب اسلامی است. شکست آمریکا در افغانستان و پاکستان به دلیل نقش ایران علیه منافع نامشروع آمریکاست.

وی در این مراسم خبری مبنی بر اینکه وی در نطق مجلس آیه استرجاع تلاوت کرده را تکذیب کرد.

کاندیدای احتمالی یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به حوادث پس از انتخابات 88 گفت: بلافاصه بعد از حوادثی که در کوی دانشگاه بعداز انتخابات 88 رخ داد از دفتر مقام معظم رهبری با بنده صحبت شد که امروز مانند همان دیروز که در دوره اصلاحات حادثه کوی دانشگاه رخ داد، امروز هم شما باید در کنار دانشجویان باشید.

ابوترابی‌فرد افزود: رهبری در آن زمان دانشجویان را در موقعیتی می‌دیدند که مورد ظلم واقع شده‌اند و بنا بر نظر ایشان من باید در این حوزه ورود پیدا می‌کردم و گزارش کاری نیز در مجلس ارائه کردم.

وی در خصوص نامه مقام معظم رهبری پیرامون آقای مشایی و نقش وی گفت: تنها شخص مقام معظم رهبری از مفاد آن نامه اطلاع داشتند و بنده با نظر معظم‌له مفاد آن را منتشر کردم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی مبنی بر تحلیل وی از حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات گفت: تاکید مقام معظم رهبری بر حضور همه سلایق در انتخابات ناظر بر همین موضوع است.

ابوترابی‌فرد در پاسخ به سؤالی درباره نقش وی در ارتباط با موضوع وقف دانشگاه آزاد اظهار داشت: هنگامی که این موضوع در صحن مجلس مطرح شد، من مدیر جلسه نبودم و در صحن حضور نداشتم ولی پس از آن جلسه‌ای در دفترم کاری داشتم و در هنگام حضورم در صحن با پیشنهاد مطرح شده موافقت کردم که باعث شد صورت مسئله کاملا پاک شود.

وی همچنین در خصوص یکشنبه سیاه مجلس گفت: نظر من در مورد استیضاح وزیر کار مثبت نبود و مذاکراتی با رئیس‌جمهور و مجلس برای اینکه چنین چالشی ایجاد نشود داشتم که رئیس‌جمهور هم به این موضوع اشاره کرد.

کاندیدای احتمالی یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه تاکنون هیچ هزینه‌ای در انتخابات مجلس و قزوین نکرده‌ام، گفت: در این انتخابات‌ها دیگران در کنار عکس‌های خود عکس مرا هم چاپ می‌کردند و مردم در جریان قرار می‌گرفتند و شاید سه دوره انتخاب شدنم ملاک رضایتمندی مردم قزوین باشد.

ابوترابی‌فرد با بیان اینکه باید از همه ابزارهای کشور در بحث افزایش درآمد کشور استفاده کرد، گفت: قانون هدفمندی یارانه‌ها از بالاترین عقبه علمی و کارشناسی برخوردار است.

وی ادامه داد: اگر این قانون همانگونه که تدوین یافته بود، اجرا می‌شد قطعا امروز چالش‌های کمتری پیش روی نظام بود. یکی از دلایل رکورد اقتصادی کشور عدم اجرای درست مرحله اول قانون هدفمندی یارانه‌هاست.

ابوترابی فرد تاکید کرد: مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها باید زمانی اجرا شود که نوسانات نرخ ارز را شاهد نباشیم و نرخ تورم کاهش یافته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به انتخابات 88 گفت: در اینکه حوادث پس از انتخابات 88 فتنه پیچیده و غبارآلودی بود، شکی نیست. و من از توانم برای شفاف کردن این فضا استفاده کردم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه نظر وی در مورد آقایان موسوی، کروبی، خاتمی و هاشمی رفسنجانی چیست، گفت: این آقایان در شرایط فتنه به وظایف‌شان عمل نکردند و در مواردی هم تصمیمات‌شان به حوزه فتنه دامن زد.

ابوترابی‌فرد در پاسخ به این سؤال که مخاطب فرمایش رهبری مبنی بر اینکه برخی دچار خطای محاسباتی در انتخابات نشوند، گفت: باید با توجه به کثرت داوطلبان این موضوع دقت می‌شد که افراد دقت کنند و ظرفیت دستگاه اجرایی را خوب ارزیابی کنند و بعد تصمیم بگیرند.

وی افزود: بنده با توجه به نقشم در مجلس ارتباط زیادی با دستگاه اجرایی داشتم و در جریان تصمیمات مهم کشوری بودم. بنده جزو 4-5 نفر اصلی تدوین کننده برنامه پنجساله توسعه بودم و در بررسی بودجه‌ها نقش کلیدی داشتم.

ابوترابی‌فرد با بیان اینکه نقش بنده در افزایش تعامل دولت و مجلس توانم رادر اجماع‌سازی و وحدت نشان می‌دهد، گفت: اگر بنده رئیس دولت شوم عالی‌ترین سطح تعامل را میان قوای سه‌گانه در بین تمام کشورها خواهید دید.

وی در خصوص بحث مذاکره با آمریکا اظهار داشت: حل مشکلات‌مان را هرگز در گفت‌وگو با آمریکا نمی‌دانم. بلکه مشکلات‌مان با اقتدار، استحکام و استدلال نظام حل می‌شود.

کاندیدای احتمالی یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: نگاه بنده در بودجه ریزی قطع بودجه جاری کشور به درآمدهای نفتی است.

ابوترابی‌فرد خاطرنشان کرد: یکی از کارهایی که در مجلس در آن نقش داشتم، شکل‌گیری مجمع مجالس آسیایی است.

وی در پایان در خصوص موضوع هولوکاست گفت: اگر هولوکاست یک افسانه نبود کشورهای غربی بالاترین مجازات را برای بررسی آن قرار نمی‌دادند. این افسانه‌ای برای ظلم به مردم مظلوم فلسطین است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها