امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54495
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۰۳
تعداد بازدید: 100
فاطمه آلیا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اعلام وصول ...

فاطمه آلیا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اعلام وصول طرح «جرم سیاسی» در خانه ملت، گفت: این طرح به تازگی در مجلس اعلام وصول شده که باید توسط هیئت رئیسه به کمیسیون حقوقی و قضایی و پس از آن به صحن علنی مجلس ارجاع داده شود.

وی ادامه داد: مطمئنا طرح  «جرم سیاسی» در کمیسیون مربوطه و پس از آن در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد و به احتمال فراوان دچار تغییرات زیادی نیز خواهد شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعریف «جرم سیاسی» به معنای ایستادگی در برابر انتقادات سازنده از مسئولین نظام نیست، خاطر نشان کرد: در مقدمه این طرح به 4 رکن ولایت فقیه، جمهوریت نظام، اسلامیت نظام و مذهب تشیع اشاره شده است که در بخشی از طرح، زیر سؤال بردن این ارکان را جرم معرفی می‌کند.

نماینده مردم تهران با اشاره به اینکه مطمئنا طرح اولیه «جرم سیاسی» نواقصی دارد که باید رفع شود، اظهار داشت: وقتی این طرح به کمیسیون حقوقی و قضایی برود با حضور کارشناسان این حوزه به صورت جدی  مورد بررسی قرار می‌گیرد و انتظار می‌رود که نقاط ضعف و ابهامات آن برطرف گردد.

آلیا در ادامه متذکر شد: «جرم سیاسی» در برخی حوزه‌ها با «جرم امنیتی» تداخل دارد که امیدواریم ابتدا در کمیسیون مربوطه و پس از آن در صحن علنی مجلس ابهامات این طرح برطرف شود.

وی در پایان با بیان اینکه قانون باید جامع باشد و نباید زمینه را برای سوء استفاده سودجویان فراهم نماید افزود: به طرح «جرم سیاسی» باید به عنوان مکمل قوانین نگاه شود چرا که به دلیل خلاء جرم سیاسی در قانون برخی افراد با جرائمی مانند قتل، اعتیاد و ... خود را به عنوان مجرم سیاسی معرفی می‌کنند در حالی که در نظام جمهوری اسلامی جرمی به نام «جرم سیاسی» وجود ندارد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها