امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54498
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 45
حسین چمنی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه آیا قیمت جدیدی برای لبنیات اعلام شده است؟ گفت: ...

حسین چمنی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه آیا قیمت جدیدی برای لبنیات اعلام شده است؟ گفت: سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید کنندگان فهرست افزایش 15 درصدی قیمت مربوط به 3 ماه پیش لبنیات را به تازگی روی سایت درج کرده و این باعث ایجاد شبهه بین مردم شده است.

مشاور انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه افزایش قیمت لبنیات با کاهش سرانه مصرف ارتباط مستقیمی دارد، گفت: بررسی میدانی در شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت نشان داده است، سرانه مصرف لبنیات در سال 91 نسبت به سال قبل 16.2 درصد و سال 90 نسبت به سال قبل از آن 6 درصد و در مجموع 22.2 درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: از آنجایی که سرانه مصرف شیر در کشور نصف میانگین جهانی است و بر اساس برنامه 5 ساله باید به 160 لیتر برسد، هرگونه افزایش قیمتی بر سرانه مصرف تاثیر منفی می‌گذارد.

چمنی گفت: شیر مایع حیاتی است که از زمان تولد تا مرگ مصرف آن برای تحکیم استخوان‌ها ضروری است و هزاران فایده دارد که به هیچ عنوان نمی‌توان از سبد مصرف خانوار حذف یا کم کرد.

مشاور انجمن صنایع لبنی در پاسخ به اینکه آیا احتمال افزایش قیمت لبنیات وجود دارد، تاکید کرد: در شرایط خوش‌بینی و امیدواری که برای جامعه پیش آمده و نیز تقویت ارزش ریال، انتظار کاهش قیمت‌ها و نه افزایش قیمت وجود دارد.

چمنی گفت: سال گذشته به دلیل کاهش مصرف لبنیات، کارخانه‌های لبنی مجبور شدند، شیر خام را تبدیل به شیر خشک کنند و به همین دلیل این محصول که در گذشته کاملاً وارداتی بود الان به دنبال مجوز برای صادرات هستند.

مشاور انجمن صنایع لبنی تصریح کرد: هر گونه کاهش سرانه مصرف لبنیات صدمات جبران‌ ناپذیری به سلامتی جامعه وارد می‌کند.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها