امروز : پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 23
۲۱:۲۶
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 545
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۵۴
تعداد بازدید: 228
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «اوبر کولیبای» وزیر امور خارجه مالی امروز چهارشنبه در سفری یک روزه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «اوبر کولیبای» وزیر امور خارجه مالی امروز چهارشنبه در سفری یک روزه وارد الجزیره پایتخت الجزایر شد تا با مقامات این کشور درباره جنگ در شمال مالی رایزنی کند.

این در حالی است که ارتش فرانسه اولین مرحله از عقب نشینی از مالی را با خارج کردن 100 نیرو آغاز کرده است.

کولیبای در بدو ورود به الجزیره مقصود سفر خود به الجزایر را بررسی مسایل نگران کننده برای دو کشور، تقویت همکاری و بررسی موضوعات مربوط به صلح و امنیت جهانی عنوان کرد.

الجزایر هزار و 300 کیلومتر مرکز مشترک با مالی دارد و با وجود اینکه پیش از مداخله نظامی فرانسه در مالی خواستار حل مسالمت آمیز بحران این کشور بود به جنگنده های فرانسوی برای عبور از حریم هوایی خود و رسیدن به مالی اجازه داد.

از زمان دخالت نظامی فرانسه در مالی در ماه ژانویه، شبه‌نظامیان از شهرها و روستاهای شمالی این کشور بیرون رانده شده‌اند، با این حال شبه‌نظامیان در برخی شهرها دست به حملات انتحاری زده‌اند.

فرانسه چهار هزار سرباز به مالی اعزام کرده و امیدوار است تا پایان سال فقط هزار تن آنها در این کشور باقی مانده باشند.

شمار سربازان نیروی آفریقایی در مالی به شش هزار و 300 می‌رسد.

«بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل متحد پیشنهاد کرده است که پس از کاهش حضور فرانسه، یک نیروی ۱۱ هزار نفره از صلح‌بانان آفریقایی در مالی مستقر شوند.
انتهای پیام/ص‬
برچسب ها:
آخرین اخبار