امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۲۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54513
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۷
تعداد بازدید: 98
«قاسم الاعرجی»، رئیس فراکسیون «بدر» در پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، تاکید کرد که سازمان ...

«قاسم الاعرجی»، رئیس فراکسیون «بدر» در پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، تاکید کرد که سازمان «بدر» تنها می‌تواند از «سید صدرالدین قپانچی»، امام جمعه نجف به دلیل اعتماد بالا به بدری‌ها و اخلاص و وفاداری آنان به دین و وطن، تقدیر و سپاسگذاری کند.

الاعرجی با اشاره به اینکه چنین موضع‌گیری‌هایی حاکی از اشراف داشتن این روحانی بزرگوار بر این سازمان مجاهد است، گفت: سازمان بدر نمی‌تواند، هیچ کدام ازهدف‌های امنیتی را به تنهایی محقق کند، چراکه رهبری و اصول مردمی آن بر این باور است که تامین امنیت مسئولیت همگان بوده وهمه مردم عراق باید در این امر مشارکت کنند.

وی افزود: این سازمان مانند دیگر گروه‌های سیاسی که سلاح حمل می‌کنند و در برابر عناصر نظام سابق بر اساس قانون ادغام شبه نظامیان مانند نیروهای «شهید صدر» وابسته به حزب الدعوه، جنبش حزب الله ، جنبش وفاق، نشست ملی و حزب کمونیست و پیشمرگه ایستادگی و مقاومت می‌کند.

الاعرجی با تاکید بر اینکه جهادگران سازمان بدر درحال حاضر در چارچوب معیارهای دو وزارت دفاع و کشور عمل می‌کنند، خاطر نشان کرد: این دو وزارتخانه پیش از این ارتباط خود با این سازمان را به دلیل نظامی بودنش قطع کرده بودند، چراکه قانون عراق اجازه ارتباط گروه‌های نظامی با گروه‌های سیاسی را نمی‌دهد.

وی تاکید کرد: سازمان بدر پس از سرنگونی رژیم سابق و حزب وی و برقراری امنیت در عراق، سلاح خود را کنار گذاشته و درحال حاضر سازمانی سیاسی است که دارای نظامی داخلی بوده و در روند سیاسی عراق مشارکت دارد.

الاعرجی درباره ادغام عناصر جهادگر در مؤسسه‌های امنیتی و نظامی گفت: بیشتر این افراد هم احساس می‌کنند به آنان ظلم شده است و دلیل این احساس به حاشیه رانده شدن و دور کردن آنان از مراکز فرماندهی است. 

وی فاش کرد: بیشتر فرماندهان نظامی که بعثی و نزدیک به نظام سابق بودند، درحال حاضر به سمت‌های بالا منصوب شده و فعالیت می‌کنند و به هیچ کس اجازه نمی‌دهند که به جایگاه آنها نزدیک شود یا فسادی که در سازمان‌ها و نهادهای آنها جریان دارد ویا ضعف آنان در رویارویی با تروریست‌ها و گروه‌های مسلح را فاش کنند.

الاعرجی از سایر جریان‌ها و گروه‌های سیاسی عراق خواست تا از نیروهای مخلص دو وزارت دفاع و کشور بهره بگیرند و به آنان فرصت دهند تا مؤسسات امنیتی را از حضور فاسدین و رشوه خواران پاکسازی کنند.

سید صدر الدین قپانچی، امام و خطیب نماز جمعه نجف اشرف جمعه گذشته، درخواست خود برای تسلیم پرونده امنیتی عراق به سازمان بدر را تکرار و تاکید کرده بود، این درخواست به خاطر اداره کشور به دست شبه نظامیان نیست، بلکه برای اداره آن از سوی عناصر با کفایت است.

این درخواست در پی هدف قرار گرفتن مجلس عزایی در شهر صدر ارائه شد که فاجعه‌ای برای مردم عراق و جهان اسلام بود و همچنین انفجارهای بزرگ و دردآور دیگری که به دنبال این حادثه در عراق روی داد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار