امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۷:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54514
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۷
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف و شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزرای امور خارجه ایران و امارات در حاشیه شصت و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف و شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزرای امور خارجه ایران و امارات در حاشیه شصت و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک روابط دوجانبه و همکاری‌های منطقه‌ای را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

ظریف در این دیدار به سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اهمیت قائل شدن به روابط با همسایگان، تقویت همکاری بر اساس احترام متقابل و منافع مشترک و حسن همجواری، روابط تاریخی ایران و امارات بر اساس علقه‌های فرهنگی، دینی و همسایگی را خاطرنشان ساخت.

وی ضرورت همواره کردن بستر لازم برای تقویت همکاری‌های فیمابین از جمله همکاری‌های اقتصادی را یادآور شد و آن را در جهت منافع دو کشور ارزیابی کرد.

وزیر امور خارجه امارات نیز در این دیدار ضمن تبریک مجدد به مناسبت انتصاب ظریف به سمت وزیر امور خارجه، به اهمیت روابط دو کشور اشاره کرد و افزود: برای ما ایران با ثبات، پیشرفته و شکوفا بسیار مهم است.

وی گفت: باید با ایجاد زمینه‌های لازم بتوانیم سطح و روابط تجاری دو کشور را افزایش دهیم.

در این دیدار که مسائل مربوط به ایرانیان مقیم امارات مطرح شد، طرفین توافق کردند که مسائل مربوطه در کمیته کنسولی مورد بررسی و حل و فصل قرار گیرد.

در این دیدار وزرای امور خارجه دو کشور متقابلا از یکدیگر برای سفر به کشورهای متبوع خود دعوت کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها