امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۸:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5452
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۵۰
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پرویز سروری رئیس ستاد جبهه خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت در همایش این جبهه که عصر ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پرویز سروری رئیس ستاد جبهه خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت در همایش این جبهه که عصر امروز یکشنبه در سالن سیدالشهدای تهران برگزار شد، اظهار داشت: امری که باعث شده ما امروز اینجا دور یکدیگر جمع شویم انتخابات بسیار مهم شوراهاست. چرا که ما در این دوره با یک پدیده متفاوت نسبت به گذشته مواجه هستیم و آن همزان شدن این انتخابات با انتخابات ریاست‌جمهوری است.

سروری با بیان اینکه در انتخابات قبلی شوراها ظرفیت نیروهای اصولگرا بر این انتخابات تمرکز داشت، تصریح کرد: ما در این دوره شاهدیم شخصیت‌های توانمند عرصه وحدت و انسجام اصولگرایی امروز در قالب رقیب وارد رقابت شده‌اند و ما امکان گذشته را از دست داده‌ایم.

رئیس ستاد جبهه خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت، ادامه داد: اگر وحدت، همدلی و انسجام شکل نگیرد رقبا از این غفلت استفاده کرده و فضای جدیدی برای کشور ایجاد می‌کنند. از این رو باید به اصل وحدت در انتخابات شوراها توجه داشت.

وی بر همین اساس به ترفند دشمن برای مورد هدف قرار دادن انتخابات در کشورمان اشاره کرد و گفت: اولین ترفند دشمن در این زمینه به سنگ خورد؛ دشمن طراحی کرده بود که انتخابات عراق، لبنان و ایران را بر اساس وقایع سوریه برنامه‌ریزی کند که در انتخابات عراق ما دیدیدم نیروهای انقلاب به پیروزی رسیدند. از این رو دشمن به انتخابات ایران به عنوان موتور تحولات منطقه توجه دارد و تمام ظرفیت خود را برای انتخابات 92 بسیج کرده است.

سروری تأکید کرد: ما در انتخابات ریاست‌جمهوری با رقیب اصلاح‌طلب و حلقه انحراف مواجه هستیم و آنها به این دلبسته‌اند که با تولید شرایط اضطراری گزینه خود را به نظام تحمیل کنند که قطعاً شکست خواهند خورد از این رو بر روی شوراهای شهر تمرکز کرده‌اند چرا که امکان رقابت در این انتخابات برای آنها قطعی است.

سروری با هشدار نسبت به اینکه احساس می‌شود دست‌های پشت صحنه به دنبال تکثر و ائتلاف نیروهای انقلاب است، یادآور شد: تکثر در انتخابات ریاست‌جمهوری و لیست‌های متعدد در انتخابات شورای شهر باعث می‌شود زمینه برای تقسیم سبد آرای نیروهای اصولگرا فراهم شود.

رئیس ستاد جبهه خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت، با اشاره به نام‌گذاری این همایش به عنوان «حماسه خدمتگزاری، همدلی و وحدت»‌ادامه داد: حلقه انحراف و اصلاح‌طلبان برای خود یک رقیب اصولگرا قائل هستند و این باعث شده تلاش زیادی کنند چرا که استراتژی دو طرف مبتنی بر ایجاد تکثر است.

وی بر همین اساس به تلاش جریان رسانه‌ای اصلاح‌طلبی و انحراف اشاره کرد و گفت: آنها به دنبال غفلت نیروهای انقلاب هستند و دغدغه ما نیز نگاه سیاسی و ابزاری به شوراها که از سوی این دو جریان نسبت به انتخابات دیده می‌شود.

سروری با بیان اینکه این دوجریان یک دفعه یک یا چند طیف را مجبور به ثبت نام در انتخابات شوراها کردند تا از محبوبیت این اقشار استفاده کرده و خود را بر شوراها تحمیل کنند، اظهار داشت: این نگاه ابزاری به شوراها بسیار خطرناک است.

قائم‌مقام جمعیت رهپویان شوراها را تنها بستر ممکن برای استمرار حضور حلقه انحرافی در عرصه قدرت دانست و یادآور شد: همزمانی دو انتخابات بزرگ زمینه غفلت را برای اصولگرایان فراهم کرده است و رقبا به آن به عنوان یک فرصت طلایی نگاه می‌کنند.

وی بر همین اساس تأکید کرد: لیست‌ها باید با حداکثر اشتراکات بسته شود و ما نگاه جناحی و حزبی خود را باید در این انتخابات رها کنیم و به عرصه توجه داشته باشیم و بر همین اساس به فهرست واحد برسیم چرا که در غیر این صورت دچار خسارت خواهیم شد.

سروری با بیان اینکه بزرگان اصولگرایی باید به ظرفیت‌های اصولگرایان توجه کنند و زمینه انسجام را در لیست اصولگرایان فراهم کنند، افزود: لیست‌ها در انتخابات شورای شهر باید مبتنی بر نیاز مردم و نه سیاسی‌کاری شکل بگیرد چرا که اداره شهر نیاز به تخصص‌های مختلفی دارد.

رئیس ستاد جبهه خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت، با اشاره به لزوم برخورداری افراد یک لیست از صلاحیت اخلاقی، اعتقادی و کارآمدی تصریح کرد: ما باید از نگاه مجمع‌الجزایری به لیست خود خودداری کنیم چرا که این امر برای شهر آثار مخربی دارد و ما این تجربه تلخ را در شورای اول احساس کردیم که آنها به جای خدمتگذاری دچار تنش و چالش بوده‌اند و تعادل شهر را به هم ریختند. طوری که هنوز مردم تهران از آثار آن رنج می‌برند.

وی شوراهای دوم و سوم را به دلیل خدمت‌رسانی بالنده و سازنده عنوان کرد و افزود: ما باید با بررسی نقاط قوت و ضعف دوره‌های قبلی گام‌های بعدی را با سرعت و اقتدار برداریم.

سروری در پایان با اشاره به همزمانی انتخابات شوراها و ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: نباید شوراها به متغیری از دولت‌ها تبدیل شود چرا که وابستگی و سرسپردگی شوراها به دولت یک آسیب بزرگ است البته تعامل با دولت را لازم می‌دانیم اما حفظ استقلال شوراها یک اصل ضروری است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها