امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54530
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف و ابوبکر القربی وزرای امور خارجه ایران و یمن در حاشیه برگزاری شصت و هشتمین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف و ابوبکر القربی وزرای امور خارجه ایران و یمن در حاشیه برگزاری شصت و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک دیدار و گفت‌وگو کردند.

در دیدار ظریف و وزیر امور خارجه یمن پیرامون آخرین وضعیت «نوراحمد نیکبخت» دیپلمات ربوده شده ایرانی در صنعا مذاکره شد و وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به مسئولیت دولت یمن، خواستار تسریع در اتخاذ تدابیر و اقدامات لازم برای یافتن، آزادی و بازگشت سالم وی شد.

وزیر امور خارجه یمن نیز با تشریح تلاش‌های دولت یمن در این ارتباط قول داد که در جهت آزادی سریع‌تر دیپلمات ایرانی حداکثر تلاش خود را به عمل آورند.

 نوراحمد نیکبخت وابسته اداری سفارت ایران در صنعا 30 مرداد ماه توسط عوامل ناشناس ربوده شد.

مخاطرات افراط گرایی و اختلافات فرقه‌ای در منطقه و تسری آن به فراتر از مرزهای کشورها و ضرورت همکاری جمعی برای مهار آن از محورهای مذاکرات این دو وزیر خارجه بود.

همچنین ضرورت بهبود و ارتقاء روابط ایران و یمن به عنوان دو کشور با سابقه تمدنی قدیمی که همواره دو ملت آن از روابط تاریخی خوبی برخوردار بوده‌اند، احیاء کمیسیون مشترک اقتصادی ، تبادل هیئت‌های متقابل و حفظ تماس‌های فیمابین از دیگر مسائل مطروحه در این دیدار بود.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها