امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۸:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54531
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «بان کی مون» اولین دیدار خود با رئیس ائتلاف ملی مخالفان سوریه را به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «بان کی مون» اولین دیدار خود با رئیس ائتلاف ملی مخالفان سوریه را به منظور بخشی از تلاش برای برگزاری کنفرانس صلح سوریه صورت داد.

«مارتین نسرکی» سخنگوی سازمان ملل تصریح کرد که  «احمد جربا» رئیس ائتلاف ملی مخالفان سوریه در دیدار با بان کی مون اعلام کرد که مخالفان کشورش آمادگی دارند تا هیأتی را به کنفرانس ژنو 2 درباره سوریه اعزام کنند.

دبیرکل سازمان ملل روز جمعه اعلام کرد که می خواهد که در اواسط نوامبر کنفرانس صلح درباره سوریه در ژنو برگزار شود.

نسرکی ادامه داد: دبیرکل سازمان ملل تعهد جربا برای اعزام یک هیأت به کنفرانس ژنو را مورد استقبال قرار داد و از ائتلاف ملی خواست تا با دیگر گروههای مخالف وارد تعامل شود و بر سر نمایندگان و هیأت متحد که قرار است به ژنو اعزام شوند، به توافق دست یابند.

سخنگوی سازمان ملل تأکید کرد که بان کی مون در دیدار با رهبر مخالفان سوریه بر اهمیت آغاز گفت وگوی هرچه سریعتر و همچنین لزوم پاسخگویی برای جنایات جنگی تأکید کرد.

بازرسان سازمان ملل پس از تحقیقات درباره حمله 21 آگوست در نزدیکی دمشق به این نتیجه رسیدند که در این حمله از گاز اعصاب سارین استفاده شده است اما نگفتند که چه گروهی مقصر این حملات است.

شورای امنیت سازمان ملل روز جمعه هفته گذشته، قطعنامه امحای سلاح های شیمیایی سوریه را به تصویب درآوردند.
انتهای پیام/ص
   
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها