امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۶:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54539
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۴
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز خانه ملت و در ادامه بررسی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز خانه ملت و در ادامه بررسی لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعاده شده از شورای نگهبان، ماده 74 این لایحه را با اصلاحاتی به منظور تأمین نظر شورای نگهبان به تصویب رساندند.

طبق مصوبه مجلس، یک تبصره به ماده 74 این لایحه اضافه و مقرر شد، همه مبالغ حاصل از اجرای این قانون از قبیل وجوه ناشی از فروش کالا و ارز قاچاق، وسایل ضبطی و جریمه‌های وصولی به حساب ویژه‌ای نزد خزانه‌داری کل کشور واریز می‌گردد. از وجوه واریزی، سالانه تا مبلغ 200میلیارد ریال برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز متناسب با تأثیر دستگاه‌های متکفل امر مبارزه با قاچاق و برنامه‌های ارائه شده، مطابق آئین‌نامه‌ای که به پیشنهاد ستاد و وزارت دادگستری تهیه می‌شود و به تصویب هیئت وزیران می‌رسد،‌میان کاشفان، دستگاه‌های ذیربط و مراجع رسیدگی‌کننده هزینه می‌گردد.

به موجب مصوبه مجلس این مبلغ در مهرماه هر سال متناسب با نرخ تورم کشور نسبت به سال قبل تعدیل می‌شود. در مواردی که متهمان اصلی شناسایی و به مرجع رسیدگی‌کننده معرفی شوند، ضریب پرداخت وجوه مربوط به حق‌الکشف در هر پرونده دو برابر سایر موارد است. میزان کارمزد فروش و نحوه محاسبه هزینه محل نگهداری و تأمین سایر هزینه‌های مترتبه بر کالای موضوع این قانون در آئین‌نامه مذکور تعیین و پرداخت می‌شود. مصرف و اختصاص وجوه موضوع این ماده در غیر از موارد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تصرف غیرقانونی در اموال دولتی محسوب و مرتکب به مجازات مقرر در قانون مجازات اسلامی محکوم می‌شود.

مجلس همچنین ستاد را موظف کرد عملکرد این ماده را هر 6 ماه یک بار به کمیسیون‌های اقتصادی و قضایی مجلس شورای اسلامی گزارش دهد.

وکلای ملت با 137 رأی موافق، 23 رأی مخالف و 13 رأی ممتنع از 235 نماینده حاضر در جلسه، این تبصره را مصوب کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار