امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54545
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۶
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، محافل رسانه‌ای استان «واسط»، در جنوب بغداد بر نقش رسانه‌های ایرانی در حمایت ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، محافل رسانه‌ای استان «واسط»، در جنوب بغداد بر نقش رسانه‌های ایرانی در حمایت از مسائل قضایای منطقه خاورمیانه که رهاورد دخالت کشورهای غربی و از جمله آمریکا در آن است، تاکید کردند.

این محافل همچنین بر انتشار فرهنگ ایستادگی و مقاومت و قرار گرفتن در صفی واحد صرف نظر از انتساب‌های دینی، مذهبی و قومی از سوی این رسانه‌ها تاکید کردند.
 
سعود الشمری: رسانه‌های ایرانی آینه‌ انعکاس واقعیت‌ها هستند
 
«سعود الشمری»، رئیس اتحادیه روزنامه‌نگاران عراق در استان واحد واسط در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، رسانه‌های ایرانی را به آینه‌ای توصیف کرد که واقعیت‌های مربوط به ملت‌های منطقه را به خوبی بازتاب می‌دهد و این امر نیز به دلیل برخورد حرفه‌ای و عالی این رسانه‌ها با مسائل و قضایا است.

الشمری افزود: پرداختن به جنبه‌های سیاسی، فرهنگی، ادبی، فنی و ورزشی با رعایت بی‌طرفی، براساس اصول و مبانی اخلاقی و معیارهای حرفه‌ای از ویژگی‌های رسانه‌های ایرانی است.

وی تاکید کرد که رسانه‌های ایرانی نظر و رای ملت‌های منطقه از هر قومیت، دین و گروهی را صادقانه بازتاب می‌دهند.   
 
طه الردینی: رسانه‌های ایران صداقت و بی‌‌طرفی را همواره مراعات کرده‌اند
 
در همین راستا «طه الردینی»، مدیر اداره رسانه‌های شورای شهر واسط نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: دلیل موفقیت و متفاوت بودن رسانه‌های ایران، رعایت صداقت و بی‌‌طرفی در بازتاب تمام حوادث منطقه است.

وی افزود: رسانه‌های ایرانی توانسته‌اند در دنیای مدرن رسانه‌ها از طریق فعالیت به دور از هرگونه جهت گیری و تعصب که در اغلب رسانه‌های غربی و عربی دیده می شود، متفاوت عمل کنند. 

الردینی از فعالان رسانه‌های عربی خواست تا همتایان ایرانی خود را الگو قرار دهند که تاریخی طولانی در حمایت ازجنبش‌های آزادی طلب و مقاومت اسلامی در برخورد با اشغالگران و حملات غرب علیه ملل منطقه دارند.

وی تاکید کرد: رسانه‌های ایرانی در دفاع از ملت سوریه در بحران این کشور معروف بوده و یکی از دلایل مهم عقب نشینی آمریکا در حمله به سوریه به شمار می‌آیند. 

از سوی دیگر «عقیل الحجامی»، مدیر دفتر شبکه ماهواره‌ای «السلام» استان واسط نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بغداد تاکید کرد: گسترش صلح و محبت و الفت میان تمام ملت‌های منطقه به دور از هرگونه جهت گیری‌های سیاسی و حکومتی از ویژگی‌های بارز رسانه‌های ایرانی است.

الحجامی به نقش رسانه‌های ایرانی در این مرحله مهم از حیات امت اسلامی  و نقش آنها در انتقال امانتدارانه و خالصانه خبرها و حوادث جاری در جهان اشاره کرد. 
 
حسن شهد العزاوی: رسانه‌های ایران درد و رنج منطقه مردم را منعکس می‌کنند
 
از سوی دیگر «حسن شهد العزاوی»، خبرنگار روزنامه رسمی «الصباح» عراق نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: روش متفاوتی که رسانه‌های ایرانی در پیش گرفته است، این رسانه‌ را به رسانه‌ای قابل اعتماد در جهان عربی و اسلامی تبدیل کرده است.

وی افزود: این رسانه گلچین خبرهای سیاسی، اقتصادی، و مقاله‌هایی را منتشر می‌کند که همه سلیقه‌ها را در برگرفته و درد و رنج منطقه مردم را منعکس می‌کند.

العزاوی تاکید کرد: رسانه‌های ایرانی با تمام ویژگی‌های خود با اعتماد بر راه و روش‌های آزاد و حرفه‌ای از همه رسانه‌های جهانی پیش افتاده و حوادث جاری را به شکلی حرفه‌ای بازتاب می‌دهند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار