امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54549
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۶
تعداد بازدید: 74
سرهنگ غلامرضا خیلدار در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، اظهار داشت: در پنج ماه نخست سال جاری 23هزار و 968 مورد صید غیرمجاز در مورد آبزیان داشتیم که ...

سرهنگ غلامرضا خیلدار در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، اظهار داشت: در پنج ماه نخست سال جاری 23هزار و 968 مورد صید غیرمجاز در مورد آبزیان داشتیم که یگان حفاظت محیط زیست با عوامل آن برخورد کرده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست افزود: در مورد شکار غیرمجاز پرندگان باید گفت که یک هزار و 103 مورد بوده است، ضمن آنکه شکار غیرمجاز پستانداران نیز 342 مورد بوده است.

وی با اعلام اینکه تخلف صورت گرفته در مورد زنده‌گیری پرندگان شامل یک هزار و 33 مورد بوده است، بیان داشت: در پنج ماهه نخست سال جاری 158 مورد تخلف مربوط به زنده‌گیری پستانداران داشتیم.

خیلدار تخلف مربوط به شروع به شکار و صید را شامل یک هزار و 506 مورد عنوان کرد و بیان داشت: در همین بازه زمانی در مورد نگهداری و فروش حیات وحش زنده و غیرزنده 698 مورد تخلف صورت گرفته است.

این مقام مسئول با اعلام اینکه در پنج ماهه نخست سال جاری 150 قبضه سلاح غیر مجاز کشف و ضبط شده است، افزود: طی همین مدت سلاح مجاز کشف شده 768 قبضه است.

فرمانده یگان حفاظت شده کشور، یادآور شد: سلاح مجاز کشف شده مربوط به سلاح‌هایی می‌شود که دارندگان آنها بدون پروانه شکار، اقدام به شکار کرده‌اند.

وی با اعلام  اینکه طی همین مدت 22 قبضه سلاح جنگی نیز کشف و ضبط شده است، بیان داشت: سلاح‌های ضبط شده توقیف می‌شود و به مقامات قضایی برای بررسی و تعیین حکم  تحویل داده می‌شود.

خیلدار در ادامه افزود: ادوات و وسایل کشف شده نیز شامل 6 هزار و 32 مورد می‌شود.

وی تخلف مربوط به آلودگی‌های زیست محیطی را یک هزار و 576 مورد عنوان کرد و بیان داشت: در پنج ماهه نخست سال جاری 385 مورد تخلف مربوط به تخریب محیط زیست به ثبت رسید.

این مقام مسئول تخلف مربوط به آتش‌سوزی را 184مورد عنوان کرد و خاطرنشان کرد: تعداد کل متخلفینی که در پنج ماهه نخست سال جاری دستگیر شده‌اند 4هزار و 622 نفر می‌شود، ضمن آنکه مجموع پرونده‌های قضایی در همین بازه زمانی 3هزار و 236 پرونده را شامل می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها