امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5455
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۵۰
تعداد بازدید: 114
محمدرضا رضایی‌کوچی نماینده جهرم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: طرح تسریع در ...

محمدرضا رضایی‌کوچی نماینده جهرم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: طرح تسریع در کمک‌رسانی به مناطق زلزله‌زده که پیش از این در مجلس به تصویب رسیده بود در مواد یک و سه مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفت که این ایرادات در جلسه امروز کمیسیون بررسی و اصلاح شد.

وی افزود: در ماده یک این طرح دولت مکلف شده بود تا به منظور کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان همانند زلزله بم کمیته راهبری برای کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان تشکیل و اختیارات کمیته تشکیل شده به همین منظور در جریان زلزله بم به این کمیته نیز تفویض شود که از سوی شورای نگهبان عنوان شده بود تشکیل این کمیته در حوزه اختیارات قوه مجریه است و مجلس نمی‌تواند در این ارتباط دولت را مکلف کند که در جریان اصلاح این ماده کلمه مکلف است به کلمه می‌تواند تغییر پیدا کرد.

نایب رئیس‌کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در ماده 3 این طرح نیز بار مالی طرح مطرح و مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود که در جریان اصلاح محل تامین اعتبارات این طرح 5 درصد از درآمدهای عمومی دولت که مخصوص حوادث غیرمترقبه است عنوان شد.

رضایی ادامه داد: همچنین بنا بود تا طرح کاهش آلودگی هوا نیز در جلسه امروز مورد بحث و بررسی قرار گیرد که به دلیل کمبود وقت بررسی آن به جلسه بعد موکول شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها