امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۸:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54551
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۶
تعداد بازدید: 21
امیر نظری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان به منظور ارتقای سطح بصیرت و فعالیت‌های قرآنی ...

امیر نظری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان به منظور ارتقای سطح بصیرت و فعالیت‌های قرآنی دانش‌آموزان اقدامات مختلفی را در طول سال انجام می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در هر سال تحصیلی اقدامات تاثیرگذاری در مباحث قرآنی صورت می‌گیرد، اضافه کرد: یکی از اقداماتی که در این زمینه انجام شده است، تاسیس مدارس قرآنی است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه مدارس قرآنی نوعی از مدارس خاص است، افزود: امسال در 14 منطقه تحصیلی استان مدارس قرآنی ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد مدارس قرآنی استان زنجان 28 باب است، اضافه کرد: این مدارس خاص هستند و علاوه بر سایر فعالیت‌های قرآنی که مدارس عادی انجام می‌دهند، به صورت ویژه نیز در این زمینه اقدام می‌شود.

نظری با اشاره به اینکه با اطلاع رسانی انجام شده تعداد دانش‌آموزان علاقه‌مند به تحصیل در مدارس قرآنی افزایش یافته است، اذعان داشت: امسال 5 هزار و 763 دانش‌آموز در این مدارس تحصیل می‌کنند.

وی با بیان اینکه به منظور توسعه فعالیت‌های قرآنی حافظان قرآنی جذب آموزش و پرورش شده‌اند، اضافه کرد: این امر به منظور فعالیت بیش از پیش مدارس در مباحث قرآنی صورت گرفته است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان همچنین به سایر فعالیت‌های قرآنی این اداره کل در طول سال تحصیلی اشاره داشت و گفت: طرح حفظ ملی قرآن کریم از دیگر فعالیت‌‌هایی است که در این زمینه انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح حفظ ملی قرآن کریم در بخش دانش‌آموزی و فرهنگیان اجرایی می‌شود، اذعان داشت: خوشبختانه استقبال دانش‌آموزان از این طرح مطلوب بوده و همین امر منجر به افزایش فعالیت‌های قرآنی دانش‌آموزان شده است.
انتهای پیام/73005/ق30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها