امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54553
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۶
تعداد بازدید: 60
علی اکبر سیاری در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: بیماریهای قلبی اولین عامل مرگ ایرانیان است و بعد از آن حوادث و سوانح از جمله سوانج ...

علی اکبر سیاری در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: بیماریهای قلبی اولین عامل مرگ ایرانیان است و بعد از آن حوادث و سوانح از جمله سوانج رانندگی دومین عامل مرگ ایرانیان است البته در کودکان، سوانح و سقوط عامل اول مرگ است و بعد از آن بیماریهای ژنتیک و اختلالات کروموزومی عامل مرگ اطفال در ایران است.

وی ادامه داد: برای کنترل عوامل مرگ در ایران باید بیش از همه روی اصلاح رفتار، سبک زندگی و عادات تغذیه تمرکز کنیم، افزایش چربی خون، فشارخون، دیابت و چاقی که روند خطرناک و رو به افزایش جدی آن را در کشور شاهد هستیم بسیار نگران کننده است و باید هر چه زودتر برای اصلاح این رفتار در جامعه وارد عمل شویم.

سیاری در پاسخ به این پرسش که برنامه وزارت بهداشت برای کنترل این عوامل و کاهش این موارد مرگ چیست گفت: ما به تازگی در وزارت بهداشت مسئولیت پذیرفته ایم و فعلاً مشغول مطالعه و بررسی گزارشها و مشورت با کارشناسان هستیم، اجازه بدهید مقداری جلو برویم،‌بعد از شناخت کافی برنامه های وزارت بهداشت را برای اصلاح این وضعیت اعلام می‌کنیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها