امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54564
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۸
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در نیویورک به سر می‌برد بعدازظهر شنبه به وقت نیویورک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در نیویورک به سر می‌برد بعدازظهر شنبه به وقت نیویورک با همتای قرقیزستانی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

ظریف در این دیدار ضمن ابراز امیدواری نسبت به توسعه روابط، همکاری در حوزه حمل و نقل و ترانزیت را موجب ارتقاء ‌همکاری‌های اقتصادی، همگرایی و شکوفایی کشورهای منطقه خواند و برقراری خط هوایی مستقیم بین دو کشور را برای ارتقاء‌ ارتباطات مردمی و تسهیل امور تجاری سازنده توصیف کرد.

ظریف با اشاره به توانمندی‌های ایران در حوزه‌های صنعتی، عمرانی و خدمات فنی و مهندسی، آمادگی کشورمان را برای مشارکت در طرح‌های توسعه‌ای قرقیزستان اعلام کرد.

وزیر امور خارجه قرقیزستان نیز سفر اخیر حسن روحانی رئیس جمهور به بیشکک برای شرکت در اجلاس شانگهای را مهم خواند و با اشاره به فضای جدید بین‌المللی در خصوص ایران گفت: هرگونه شرایط خوب برای ایران برای ما نیز خوب است.

وی با اشاره به تبادل هیئت‌های مختلف دو کشور در سال‌های اخیر از پیشرفت مناسبات در عرصه‌های سیاسی، تجاری و اقتصادی ابراز رضایت کرد، و در عین حال یادآور شد: با توجه به ظرفیت‌های فراوان، سطح روابط تجاری در سطحی که ما را راضی کند، نیست.

وزیر خارجه قرقیزستان خواستار برقراری خط هوایی مستقیم بین ایران و قرقیزستان شد و اراده رئیس جمهور این کشور برای گسترش همه جانبه مناسبات تهران - بیشکک را خاطرنشان ساخت.

وی همچنین خواستار مشارکت بیشتر شرکت‌های ایرانی در طرح‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری‌های مشترک دو کشور شد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها