امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۶:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54566
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۸
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تودی زمان، به دنبال غرق شدن یک قایق حامل پناهجویان در سواحل اندونزی حداقل 22 نفر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تودی زمان، به دنبال غرق شدن یک قایق حامل پناهجویان در سواحل اندونزی حداقل 22 نفر کشته و حدود 33 نفر نیز ناپدید شده‌اند.

این قایق حامل پناهجویانی بود که قصد داشتند به صورت غیرقانونی از طریق دریا به استرالیا سفر کنند.

مقامات اندونزی می‌گویند که در میان کشته شدگان 7 کودک نیز دیده می‌شود.

براساس این گزارش، وقوع این حادثه نشان داد که اعمال قوانین سختگیرانه مهاجرتی توسط دولت استرالیا نیز پناهجویان را از تصمیم خود برای سفر غیرقانونی به این کشور منصرف نکرده است.

به دنبال وقوع چندین حادثه مشابه طی ماههای گذشته، دولت استرالیا اعلام کرد که از ماه ژوئن کلیه پناهجویانی که از طریق دریا قصد ورود به خاک استرالیا را داشته باشند مستقیما به کشور «گینه پاپوا» و جزیره «نائورو» منتقل خواهند شد.

طبق قوانین جدید استرالیا، شرایط پناهندگی این پناهجویان در مدت حضور موقت آنها مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت احراز صلاحیت پناهجویان فقط می‌توانند در گینه و جزیره نائورو ساکن شوند.

این درحالیست که با پیروزی «تونی ابوت» رهبر حزب محافظه کاران که به تازگی قدرت را در اختیار گرفته است انتظار می‌رود قوانین سختگیرانه‌تری علیه پناهجویان تصویب و اعمال شود.

پلیس اندونزی می‌گوید، قایق حامل پناهجویان حداقل 80 سرنشین داشته که 25 نفر آنها نجات یافتند.

یک پلیس آژانس ضد تروریسم اندونزی گفت: ما زمانی قایق را یافتیم که شکسته و خراب شده بود. 

گفته می‌شود که پناهجویان از کشورهای سوریه، یمن، اردن و لبنان بودند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها