امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۷:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54571
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۸
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «نواز شریف» نخست‌وزیر پاکستان و «مان موهان سینگ» همتای هندی‌اش، صبح ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «نواز شریف» نخست‌وزیر پاکستان و «مان موهان سینگ» همتای هندی‌اش، صبح امروز (یکشنبه) به وقت آمریکا در نیویورک با یکدیگر ملاقات می‌کنند.

انتظار می‌رود در این جلسه که بین این 2 رقیب دیرینه و پس از ماه‌ها جنجال رسانه‌ای برگزار می‌شود، موضوع مناسبات 2 جانبه و نیز راه‌های رفع موانع با هدف عادی‌سازی روابط 2 کشور مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

این در حالی است که نخست‌وزیر هند در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل، با ابراز امیدواری درباره بهبود رابطه 2 کشور، عنوان کرده بود که پاکستان نباید بیش از این «محور تروریسم» در منطقه باشد.

وی تصریح کرد که برای نیل به این هدف، خاک پاکستان و مناطق تحت کنترل آن نباید برای کمک به تروریسم مورد استفاده قرار گیرد.

نخست‌وزیر هند همچنین با اشاره به حمایت این کشور از حل مسئله کشمیر، عنوان کرد که با این حال، هرگز مصالحه‌ای درباره وحدت و تمامیت ارضی هند انجام نخواهد شد.

در همین حال، نواز شریف نخست‌وزیر پاکستان نیز در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل، تأکید کرد که منتظر گفت‌وگوی هدفمند و سازنده با همتای هندی خود و «شروعی تازه» در روابط 2 کشور است.

وی گفت: هند و پاکستان به خاطر رقابت تسلیحاتی خود تا کنون منابع زیادی را به هدر داده‌اند و این در حالی است که ما می‌توانستیم از این منابع در جهت رفاه اقتصادی ملت خود بهره ببریم.

نواز شریف همچنین خواهان توجه بیشتر جامعه جهانی به مسئله کشمیر شد.

به گفته «اعزاز احمد چودری» سخنگوی دولت پاکستان، انتظار می‌رود که در این دیدار رهبران 2 کشور بتوانند راهی برای از بین بردن موانع موجود در سر راه بهبود روابط 2 کشور پیدا کنند.

گفته می‌شود که «سرتاج عزیز» مشاور نخست‌وزیر پاکستان در امور بین‌الملل و «طارق فاطمی» دستیار ویژه وی نیز از همراهان رئیس‌جمهور در این جلسه خواهند بود.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها