امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54584
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 31
یک عضو هیئت مدیره بورس انرژی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر که سید‌علی حسینی ...

یک عضو هیئت مدیره بورس انرژی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر که سید‌علی حسینی برای مدیرعاملی بورس انرژی قطعی شد گفت: در جلسه امروز هیئت مدیره این موضوع رسماً انجام شده است.

به گزارش فارس؛ سید‌علی حسینی پیش از این معاون نظارت در سازمان بورس اوراق بهادار فعالیت می‌کرد و اکنون به عنوان دومین مدیرعامل بورس انرژی ایران تعیین شده است.

پیش از این بسیاری از اهالی بازار سرمایه و مدیران ارشد دستگاه‌های دولتی از جمله وزارت نفت و نیرو از انتصاب وی به عنوان مدیرعامل بورس انرژی استقبال کرده بودند.

به گفته بسیاری از فعالان بازار، حسینی ارتباط نزدیکی با مسئولان وزارت نفت و نیرو دارد و در بازار سرمایه از وی به عنوان یک چهره حرفه‌ای و دارای سوابق مدیریتی موفق، یاد می‌شود.
بر اساس این گزارش، مدیرعامل جدید بورس انرژی ایران، فارغ التحصیل دانشگاه نفت، عضو هیئت علمی و استاد دانشگاه است.
سیدعلی حسینی دکترای حسابداری از دانشگاه تهران، کارشناسی‌ ارشد حسابداری از دانشگاه تربیت مدرس و کارشناسی حسابداری از دانشگاه صنعت نفت دارد و از سال 1385 تاکنون، به مدت بیش از 7 سال، به ‌عنوان عضو هیئت مدیره و معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت داشته است.
عضویت در کمیته اجرایی تأسیس بورس انرژی، بورس کالا و فرابورس و عضو ناظر هیئت مدیره این شرکت‌ها از زمان تأسیس تاکنون، عضو ناظر هیئت مدیره بورس اوراق بهادار تهران از سال 1386 تاکنون، مدیر بورس منطقه‌ای کرج طی سال‌های 1384 تا 1385 و عضویت در هیئت مدیره چندین شرکت سرمایه‌گذاری و بازرگانی طی سال‌های 1382 تا 1384، از دیگر سوابق مدیرعامل 40 ساله بورس انرژی است.
پیش از این شاپور محمدی، نخستین مدیرعامل بورس انرژی ایران بود و حکم علی طیب‌نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی، به‌عنوان معاون اقتصادی این وزارتخانه منصوب شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها