امروز : شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 28
۲۳:۴۰
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 546
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۵۴
تعداد بازدید: 426
به گزارش دفتر خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس در ترکیه، به دنبال عذرخواهی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از رجب طیب اردوغان ...

به گزارش دفتر خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس در ترکیه، به دنبال عذرخواهی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه به دلیل کشتار فعالان سیاسی ترکیه در کشتی امدادرسانی ماوی مرمره توسط کماندوهای صهیونیستی در سال 2010 و پذیرفتن این عذرخواهی از سوی اردوغان و مطرح شدن پرداخت غرامت از سوی اسرائیل به بازماندگان این جنایت، آقای رضوان کایا رئیس انجمن حمایت از آزادی های ترکیه در گفتگو با فارس ضمن ابراز نگرانی از احتمال اینکه دولت آنکارا به بهانه این عذرخواهی اقدام به توسعه روابط علنی خود با تل آویو کند، خاطرنشان کرد که مشکل با رژیم صهیونیستی خیلی فراتر از آن است که با ماجرای عذرخواهی بابت کشتی ماوی مرمره خاتمه یابد.

کایا تصریح کرد عذرخواهی اسرائیل از ترکیه علاوه بر آمریکا، برخی محافل در داخل ترکیه را نیز به حرکت درآورده و طوری وانمود می شود که احیای روابط با اسرائیل برای ترکیه غیرقابل اجتناب است و انگار که صلح و ثبات و توسعه منطقه و همه چیز در گرو روابط حسنه با رژیم صهیونیستی است.
 
وی افزود در همین راستا کسانی که هوس برقراری هر چه سریع تر رابطه با اسرائیل را در سر می پرورانند شروع به تبلیغات کرده و می گویند حالا دیگر اسرائیل عذرخواهی هم کرده و قرار است غرامت هم پرداخت کند و لذا باید هر چه زودتر روابط به حالت گذشته برگردد.

کایا ضمن تاکید بر زشتی این رفتار و برخورد با قضیه خاطرنشان کرد که خون کشته شدگان در کشتی ماوی مرمره بیهوده ریخته نشده و حمایت ملت مسلمان ترکیه از فلسطین را نمی توان با عذرخواهی و یا پول خرید. وی افزود کما اینکه مسئله اصلی جنایت اسرائیل در کشتی ماوی مرمره نبوده و مسئله اصلی در واقع ادامه اشغال فلسطین توسط صهیونیست های غاصب است، تلاش صهیونیست ها برای یهودی سازی قبله اولین مسلمین در طول 65 سال اشغالگری است، جنایت هایی است که صهیونیست ها در طول این سالیان مرتکب شده اند.

کایا در بخش دیگری از اظهارات خود با انتقاد از سخنان بلنت آرینچ معاون اردوغان مبنی بر بسته شدن پرونده شکایت از رژیم صهیونیستی در صورت پرداخت غرامت به بازماندگان جنایت کشتی ماوی مرمره تاکید کرد که مشکل خانواده های شهدای ماوی مرمره اخذ غرامت از اسرائیل نبوده و این عده خواهان تحقق عدالت هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها