امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۶:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5460
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۵۰
تعداد بازدید: 159
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامعلی حدادعادل عضو ائتلاف پیشرفت در همایش حماسه خدمتگزاری و نمایش همدلی ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامعلی حدادعادل عضو ائتلاف پیشرفت در همایش حماسه خدمتگزاری و نمایش همدلی و وحدت در سالن سید‌الشهدای تهران اظهار داشت: انقلاب برخاسته از متن مردم است و باید آثار خود را با حضور مردم به ظهور برساند.
 
وی تصریح کرد: مردم ما در این 34 سال با همان روحیه‌ای که قبل از انقلاب اسلامی داشتند و با همان شور و شعور، در انتخابات‌های مختلف شرکت کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: دشمنان انقلاب اسلامی به خصوص آمریکایی‌ها خود را متولی آزادی معرفی می‌کنند و به دروغ خود را پرچمدار دموکراسی و مدافع حقوق بشر می‌دانند.
 
حدادعادل افزود: آنها حتی مدعی هستند که اهل مقابله با تروریست‌ها هستند و همه این روش‌ها در گذشته نیز در دوران جنگ سرد، در مقابل کمونیست‌ها و مارکسیست‌ها به کار می‌رفت.

وی با بیان اینکه 50 سال پیش دنیا حالت دو قطبی به خود داشت، یادآور شد: آمریکایی‌ها شوروی را مظهر استبداد و فقدان دموکراسی و حقوق بشر معرفی می کردند و خود را حامی آزادی و ارزش‌های دموکراتیک می دانستند.

حدادعادل اضافه کرد: با فروپاشی شوروی، آمریکایی‌ها دنبال یک جنگ دیگری می‌گردند تا ملت خود را از یک چیزی بترسانند و لذا الان در مقابله با جمهوری اسلامی ایران همان روشی را اتخاذ کرده‌اند که با کمونیست‌ها و مارکسیست‌ها انجام می دادند.

وی با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها از شعار دموکراسی و آزادی نان می‌خورند، خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها دکانی برای خود باز کرده‌اند که در آن هر کشوری که مطیع آنان نباشد را فوراً به فقدان دموکراسی متهم و محکوم می‌کنند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم معتقد است که آمریکا با سلاح دموکراسی به سراغ کشورهای مختلف می‌رود و به گفته وی ملت ایران این سلاح را از دست آمریکایی‌ها گرفته است.

حدادعادل افزود: ملت ایران با حضور خود پای صندوق‌های رای، شعار آزادی و دموکراسی آمریکایی‌ها را بی‌اثر کرده و آمریکایی‌ها نیز از شرکت مردم پای صندوق‌های رای که نشانگر مردم‌سالاری از نوع دینی است، عصبانی هستند.

وی تصریح کرد: مردم با بصیرت و هوشمند ایران همواره حضور به موقعی را در انتخابات به عمل آورده و نوعی دموکراسی مستقل از آمریکا را که با مبانی دیگری تعریف شده، به جهانیان نشان داده‌اند.

عضو ائتلاف پیشرفت با بیان اینکه آمریکایی‌ها با مطرح‌کردن تقلب در سال 88 در صدد مخدوش کردن حضور حماسی مردم در صحنه انتخابات بوده‌اند، گفت: حوادث سال 88 شیرینی حضور حماسی ملت ایران را تلخ کرد.

حدادعادل به نهمین دوره انتخابات مجلس نیز اشاره و تصریح کرد: مردم در انتخابات مجلس نه در سال 90، حضوری حماسی داشتند.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها و متحدان غربی‌شان اعتقادی به آزادی و حقوق بشر و مبارزه با تروریسم ندارند، تاکید کرد: کشورهایی در منطقه مانند عربستان، بحرین و قطر هستند که حتی بویی از دموکراسی نبرده‌اند اما در لیست سیاه آمریکایی‌ها قرار ندارند اما ایران که هر ساله یک انتخاب به طور متوسط داشته را متهم به فقدان دموکراسی می‌کنند.

حدادعادل گفت: کسانی که دم از آزادی می‌زنند، هر جا که به نفعشان باشد، استبداد را حاکم می‌کنند و دم از مبارزه با تروریسم می‌زنند اما فلسطینی‌ها را ترور می‌کنند و هیچ‌کس نیز صدایش در نمی‌آید و در سوریه هم تروریست‌ها را وارد می‌کنند.

عضو ائتلاف پیشرفت در بخش دیگری از سخنان خود برگزاری همزمان انتخابات ریاست جمهوری و شوراها را از ابتکارات مجلس هفتم دانست و خاطرنشان کرد: من خودم در مجلس هفتم اصرار داشتم که این دو انتخابات با هم برگزار شود اما برخی‌ها مخالفت می‌کردند.
 
وی با بیان اینکه مطمئن بودم برگزاری این دو انتخابات به سود کشور است، متذکر شد: باید مراقب بود این همزمانی ما را از اهمیت انتخابات شوراها غافل نکند و همه حواسمان معطوف به انتخابات ریاست جمهوری نشود و دوستداران انقلاب نسبت به هر دو انتخابات احساس مسئولیت کنند.

حدادعادل با تاکید بر اینکه شوراهای اسلامی شهر و روستا باید واقعا در مسائل شهری کمک کنند، اظهار داشت: یکی از شاخص‌های حکومت خوب توجه به محیط زیست است اما محیط زیست ما در معرض انواع خطر‌ها قرار گرفته است.
 
وی ابراز عقیده کرد: یکی از میدان‌های آزمایش مدیریت‌های کلان حکومت و اداره امور توسط مردم این است که به مسائل محیط زیست اهتمام ویژه داشته باشند.

حدادعادل ادامه داد: در تهران مسائل متعددی در خود شهر و روستاهای اطراف وجود دارد و اگر مدیریت نشوند، به سرعت و شدت زندگی‌ها تباه خواهد شد.

«من به یکی از روستاهای تفرّجگاهی تهران سفری داشته‌ام که متاسفانه در کنار یک رودخانه 600 کارگاه صنعتی بدون مجوز ساخته شده بود و یک کیلومتر آنطرف‌تر نیز 1500 کارگاه بدون مجوز قرار داشت چرا که در آنجا زمین ارزان بود و آنها نیز این زمین‌ها را خریداری کرده و انواع و اقسام ساخت‌و‌سازها را ایجاد کرده‌اند که پسماند‌های آن کارگاه‌ها به محیط زیست زیان جدی وارد می‌کند».

وی با تاکید بر اینکه امروزه زندگی روستایی جدا از زندگی شهری نیست، اظهار داشت: متاسفانه مفاسد و روش‌های غلط شهری به روستاها هم کشیده شده است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری ابراز امیدواری کرد «مردم باید در انتخابات شوراها حضور فعال داشته باشند و با دولت برای بهتر اداره شدن شهر و روستای خود همکاری کنند».

حدادعادل با بیان اینکه انتخابات شوراها یک ارزش ذاتی دارد، گفت: انتخابات شوراها یک تمرین هم برای انتخابات مجلس است تا مردم با رای دادن به نامزد شوراها تمرین کنند که در انتخابات‌های دیگر با بصیرت بیشتری مشارکت کنند.

وی با تاکید بر لزوم آسیب‌شناسی بحث شوراها در مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: بنده نگرانم که نکند در شهرستان‌ها عده‌ای با استفاده از ثروت، نفوذ و تبلیغات انتخاب شوند و همان کارهای غلطی که می‌ خواستند بکنند را اینبار به صورت قانونی تحت عنوان مصوبه شوراها انجام دهند.

عضو ائتلاف پیشرفت در پایان ابراز امیدواری کرد که «در انتخابات آینده همه به وظیفه خود عمل کنند و مردم تحت تاثیر تبلیغات دروغین قرار نگیرند و به افراد اصلح رای دهند».
 
لازم به ذکر است؛ همایش حماسه خدمتگزاری و نمایش همدلی و وحدت، به همت تشکل «خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت»، در سالن سیدالشهدای میدان هفتم تیر تهران برگزار شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها