امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۵:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5461
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۵۰
تعداد بازدید: 168
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور اسلامی ایران عصر امروز در همایش حماسه حضور که ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور اسلامی ایران عصر امروز در همایش حماسه حضور که در سالن شرکت توزیع برق شهرستان ارومیه برگزار شد، با اشاره به اینکه استان آذربایجان غربی سرزمین حماسه‌ها، مردان و زنان بزرگ و همچنین سرزمین قهرمانان و شجاعان بزرگ است، گفت: نکته اصلی در خصوص سال حماسه ملی، حماسه اقتصادی و حماسه سیاسی این است که چرا ما نیازمند حماسه‌ایم.

وی افزود: یک ملت در مسیر تعالی خود به موانعی برمیخورد، موانع دشمن ساخته یا موانع طبیعی که در مسیر حرکت کمالی ملت‌ها به وجود می‌آید. کارها پیچیده می‌شود، حقایق مغلوب می‌شود و مسیر حرکت یک ملت سخت می‌شود.

رئیس‌جمهور ادامه داد: حماسه اقدامی عالمانه، شجاعانه و هوشمندانه است که برای تغییر شرایط حرکت یک ملت صورت می‌گیرد. ممکن است ما برای تغییر این شرایط نیازمند سالهای طولانی زمان باشیم اما با استفاده از حماسه کارهای بزرگ در یک مقطع کوچک به انجام می‌رسد.

احمدی‌نژاد گفت: حماسه سبب باز شدن راه برای حرکت یک ملت به سمت قله‌ها می‌شود. حماسه سبب می‌شود تا یک ملت کلیه شرایط را عوض کند و به نظر من امروز شرایط کشور نیازمند یک حماسه است.

وی افزود: بعد از یک راه طولانی چند هزار ساله بشر به یک نقطه عطف و یک دوره سرنوشت‌ساز رسیده است. تمام مکاتب فکری آزمایش شده‌اند و به پایان رسیده‌اند. جهان نیازمند یک راه جدید است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: برای باز کردن این راه ما نیازمند حماسه‌ایم. یک حماسه تاریخ‌ساز که مسیر را باز کند و مسیر را نشان دهد. 34 سال قبل یک حماسه عظیم یک مانع بزرگ را از برابر ملت ایران برداشت. کسی تصور نمی‌کرد که بتوان این مانع را برداشت. یک نظام حاکم که تحت رهبری بزرگترین قدرت‌های شرق و غرب قرار داشت. در آن زمان مبارزان خوشبین تصور می‌کردند که پس از 30 سال مبارزه خونبار می‌توان به پیروزی رسید و مبارزان بدبین کوچکترین امیدی به پیروزی نداشتند اما در آن شرایط یک مرد آمد که از یک طرف قلبش به خداوند و از سوی دیگر، حمایت مردم پشتیبانیش بود. در آن شرایط و در عرض چند ماه آن مانع بزرگ برداشته شد و انقلاب اسلامی یک حماسه جدید به وجود آورد.

احمدی‌نژاد در ادامه تصریح کرد: بعدها آنها دست به دست هم دادند و یک جنگ سنگین 8 ساله را به وجود آوردند یک ملت دست تنها که هیچ رسانه و بلندگویی را برای منعکس کردن مظلومیت خود در اختیار نداشت. در چنین شرایطی یک حماسه عظیم تمام طراحی‌ها را در هم شکست و شرایط بین‌المللی را به نفع ملت ایران عوض کرد.

وی افزود: امروز مستکبران، بدخواهان و کوتاه بینان به دنبال این هستند که در برابر مسیر حرکت جهش ملت ایران مانع ایجاد کنند. آنها به دنبال این هستند که ملت ایران را از حرکت به سمت قله‌ها منحرف کنند. امروز جهان نیازمند پاکی و مهربانی است.

رئیس‌جمهور در ادامه تصریح کرد: 7میلیارد نفر در دنیا چشم به حرکت ملت ایران دوخته‌اند. امروز ما نیازمند یک حماسه عظیم و یک حماسه ملی و خط‌شکنانه هستیم.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه ایجاد حماسه نیازمند دل‌های پاک و آمادگی برای زدن به خط است، گفت: بزرگترین ذخیره برای یک ملت و عوض کردن شرایط جوانان است، امروز انتخابات مظهر اصلی حماسه سیاسی است، انتخابات آزاد شدن انرژی عظیم یک ملت است. انتخابات پرشور و حضور نزدیک به 50 میلیون واجد شرایط همه سیاست‌ها را تغییر خواهد داد. اراده و خواست انسان است که همه معادلات را رقم می‌زد نه سلاح و حساب‌های بانکی.

وی با اشاره به اینکه حضرت امام و مقام معظم رهبری بر این نکته تأکید کرده‌اند که مسئولان خادمان مردم هستند، گفت: برخی‌ها تصور می‌کنند که این حرف یک حرف فانتزی است، یک حرف تبلیغاتی است. امروز جای بسیاری از معانی عوض شده است و بسیاری از جایگاه‌ها غیرواقعی است. آنچه که باید برپا شود، عدالت است و عدالت یعنی برابری. عدالت یعنی درک کردن دستانی که اضافه در بیت‌المال فرو رفتند.

رئیس‌جمهور در ادامه تصریح کرد: عدالت پایه پیشرفت جامعه است و عدالت است که فرصت‌ها را در کشور فراهم می‌کند. امروز ما نیازمند حماسه هستیم، حماسه یعنی اتفاقی که تمام سیاست‌ها را عوض کند و امسال به طور حتم ملت ایران و جوانان ایران اسلامی و پیشاپیش آنان جوانان آذربایجان یک حماسه عظیم را به وجود خواهد آورد و با ایجاد این حماسه سرنوشت و کمال بشریت را تحت تأثیر قرار خواهند داد. وعده دیدار ما انشالله در روز حماسه سیاسی.

پیش از سخنرانی رئیس‌جمهور دو تن از نخبگان استان به بیان نقطه‌نظرات خود در قبال برخی از مسائل پرداختند همچنین برخی از حاضران در سالن شعارهایی را به نفع رئیس‌جمهور و همچنین اسفندیار رحیم‌مشایی رئیس دبیرخانه جنبش عدم تعهد سر دادند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها