امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54613
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۸
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «دویچه‌وله»،‌ «گیدو وستروله» وزیر خارجه آلمان در جریان سخنرانی در مجمع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «دویچه‌وله»،‌ «گیدو وستروله» وزیر خارجه آلمان در جریان سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد از اتخاذ رویکردی دیپلماتیک در حل بحران سوریه و نابودی تسلیحات شیمیایی این کشور و نیز  توافق درباره برنامه هسته‌ای ایران استقبال کرد.

وستروله در این مورد گفت: «هفته گذشته، هفته خوبی برای جهان بود و جامعه جهانی باید در این مسیر حرکت کند.»

وی از تصمیم‌گیرندگان اصلی در جهان خواست تا از اجرای راهکار سیاسی که روسیه و آمریکا که در زمینه نابودی تسلیحات شیمایی ارائه داده‌اند، حمایت کنند. 

وزیر خارجه آلمان افزود: «ما باید از بختی که بر مبنای این توافق برای نابودی تسلیحات شیمیایی به وجود آمده است، استفاده کنیم. تنها راهکاری سیاسی است که می‌تواند به صلح در سوریه منجر شود.»

وستروله همچنین درباره ایران نیز با اشاره به گفت‌وگوی تلفنی  میان «حسن روحانی» و «باراک اوباما» روسای جمهور ایران و آمریکا گفت: «گفت‌وگوی اخیر با دولت ایران روزنه جدیدی از فرصت را گشود و (آنچه از این به بعد اتفاق می‌افتد) بستگی به اعتماد سازی دارد.»  

رئیس دستگاه دیپلماسی آلمان همچنین درباره جاسوسی‌های اینترنتی آمریکا نیز گفت: «ما به اینترنتی آزاد و امن نیازمندیم که در  آن به حریم خصوصی افراد اهمیت داده شود. هرکسی که از اینترنت استفاده می‌کند باید مطمئن باشد که از حقوقش حمایت می‌شود چه از طرف شرکت‌ها و چه از طرف دولت‌ها.»
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها