امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54617
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۸
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «وائل الحلقی» نخست وزیر سوریه در گفت‌وگو با شبکه خبری «المنار»، تأکید کرد که طرح روسیه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «وائل الحلقی» نخست وزیر سوریه در گفت‌وگو با شبکه خبری «المنار»، تأکید کرد که طرح روسیه برای نابودی سلاح‌های شیمیایی سوریه کاملا با مواضع دمشق هماهنگ است و سوریه به اجرای تعهدات خود پایبند است بنابراین نیازی برای توافق بر قطعنامه‌های بین‌المللی نیست.

الحلقی افزود: سوریه شرایط لازم برای فعالیت تیم بازرسان سازمان ملل را که در سوریه حضور دارند فراهم خواهد کرد و ما فهرستی از انبارهای خود را به سازمان ملل اعلام کرده‌ایم و در انبارهای ما به روی تیم سازمان ملل باز است.

نخست وزیر سوریه تأکید کرد که سلاح شیمیایی تنها در شرایط یأس و ناامیدی مورد استفاده قرار می‌گیرد و دمشق هنوز به چنین مرحله‌ای نرسیده‌ و در مسیر پیروزی گام بر می‌دارد.

وی تأکید کرد که با توجه به فشار آمریکا و غرب برای حمله به سوریه، حکومت تنها به وظیفه خود برای حمایت از وطن و ملت و دور کردن کشور از جنگ، عمل کرده و طرح نابودی جنگ افزارهای شیمیایی را پذیرفته است و با این حال این کشور توانایی نظامی لازم برای مقابله با هرگونه تجاوز اسرائیل را دارد.

الحلقی همچنین با اشاره به جرائم و جنایت‌های تروریست‌ها در سوریه گفت: مردم سوریه قربانی اقدامات مجرمانه تروریست‌ها و حامیانشان قرار گرفته‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها