امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5462
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۵۰
تعداد بازدید: 165
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، علی اکبر ولایتی عصر امروز در نشست گفتمان یازدهم که در تالار شیخ مفید دانشگاه قم برگزار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، علی اکبر ولایتی عصر امروز در نشست گفتمان یازدهم که در تالار شیخ مفید دانشگاه قم برگزار شد اظهار کرد: اسلامی‌سازی علوم یک ضرورت است زیرا جهان‌بینی دانشمندان مسلمان در تمام رشته‌ها تفاوت‌‌هایی اساسی با علوم غربی دارد.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران از قم شروع شد و امیدواریم تحول در علوم دانشگاهی هم از همین شهر و از میان دانشگاه‌های قم صورت گیرد.

بخش بعدی این جلسه به پرسش و پاسخ اختصاص داشت.

سوال نخستی که از ولایتی صورت گرفت در ارتباط با ائتلاف پیشرفت بود که وی در پاسخ گفت: یکی از مشکلاتی که در انتخابات پیش رو وجود دارد، تفرق میان اصول‌گرایان است؛ این تعدد و تفرق مطلوب هیچ انسان دلسوزی نیست و همه مایل هستند از میان اصولگرایان یک نفر به میدان بیاید.

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری با بیان اینکه اصولگرایی یک مارک خاص بر پیشانی عده‌ای معدود نیست عنوان داشت: برخی افراد در گذشته مسئولیت‌های مختلفی از ریاست جمهوری تا پایین‌تر داشته‌اند اما در عمل نشان داده‌اند به طور کامل به مبانی اصولگرایی پایبند نبوده‌اند بنابراین برای جلوگیری از تفرق کاندیداها روی به ائتلاف آوردیم و من هم بانی این امر بودم.

وی ادامه داد: در ابتدا دیدارهایی با قالیباف و حداد عادل داشتم و پس از آن نیز دیدارهای متعددی با اعضای ائتلاف پنج نفره صورت گرفت و بسیار امیدوار هستیم که در آستانه انتخابات تنها یک کاندیدا داشته باشیم.

ولایتی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر تفرق در میان نامزدهای اصولگرا با وجود کاندیداهای مستقل بیان داشت: این امر سبب می‌شود مانند انتخابات سال 84 آراء شکسته شده و در دور دوم ممکن است شرایطی به وجود آید که مطلوب نباشد در حالیکه امروز به یک حکومت مقتدر در داخل و خارج کشور نیازمندیم.

سوال دیگری که از ولایتی شد در مورد اختلاف میان اصولگرایان بود که وی خاطرنشان کرد: برخی اخبار منتشر شده شایعه است و این کار توسط افرادی صورت می‌گیرد که اتحاد میان اصول‌گرایان را بر نمی‌تابند.

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری در جواب به سوال دیگری با موضوع حل مشکلات اقتصادی در دولت آینده عنوان داشت: در حال حاضر مشکلات زیربنایی و اساسی در حوزه اقتصاد داریم؛ کشور زمانی در این عرصه پیشرفت می‌کند که تولید مبنای اقتصاد قرار گیرد اما امروز اقتصاد ما بیشتر بر مبنای توزیع و مصرف بنا شده است.

وی افزود: اشکال دوم اقتصاد ایران این است که اصل 44 قانون اساسی به درستی اجرا نشده است؛ تفسیری که رهبر معظم انقلاب از این اصل داشتند هنوز اجرا نشده زیرا بر اساس این طرح باید دولت بر امور نظارت کرده و مردم اقتصاد را در دست بگیرند.

ولایتی با بیان اینکه این مشکلات مربوط به دولت‌های اخیر نیست گفت: در حال حاضر از جیب مردم هزینه ضعف کارخانه‌های دولتی پرداخت می‌‌شود در حالیکه تصدی‌گری اقتصاد باید به مردم واگذار شود.

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری با تاکید بر خارج شدن دولت از تصدی‌گری در اقتصاد بیان داشت: با این حال لازم است دولت در برخی حوزه‌ها مانند دفاع و سلامت حضور داشته باشد و نیروهای متخصص را برای این عرصه‌ها تربیت کند؛ یکی از مشکلات دانشگاه‌های ما هم این است که متناسب با نیاز کشور به تربیت کارشناس نمی‌پردازند و افراد برای مسئولیت‌پذیری باید دوره‌های تخصصی را بگذرانند.

وی ادامه داد: دولت باید برنامه‌های مصوب مجلس را به مرحله اجرا درآورد؛ دولتی که در آینده جانشین مدیریت فعلی خواهد شد با برخی مشکلات فوریتی مانند بیکاری، تورم و گرانی و نیز کاهش ارزش پول و بی ثباتی در بازار روبرو می‌شود.

ولایتی با بیان اینکه تحریم‌های خارجی هم بر اقتصاد ایران تاثیر گذاشته‌اند عنوان داشت: همه این تحریم‌ها تقصیر بیگانگان نیست بلکه اگر ما بهتر کار کرده و قطع نامه‌های شورای امنیت را کاغذپاره قلمداد نمی‌کردیم؛ می‌توانستیم از تصویب تحریم‌ها جلوگیری کنیم؛ بنا به تجربه کارهای سیاسی که داشته‌ام می‌گویم این تحریم‌ها را هم می‌شد و می‌شود مدیریت کرد زیرا در زمان جنگ تحریم‌های شدیدتری علیه جمهوری اسلامی اعمال شد اما کشور در همان زمان هم بسیار متفاوت از دوره کنونی اداره شد.

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری با بیان اینکه اجرای برنامه‌های مجلس که پشتوانه‌های محکم چشم‌اندازی و برنامه‌ای دارند باید در دستور کار قرار گیرد گفت: می‌توان طی مدتی نه چندان طولانی از پیشرفت بحران اقتصادی جلوگیری کرد و اثرات آن را کاهش داد که ما برنامه‌هایی برای این منظور داریم.
انتهای پیام/78004/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها