امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۶:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5463
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۵۰
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی چمران که عصر امروز در همایش حماسه خدمتگزاری در سالن سید‌الشهدای تهران سخن ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی چمران که عصر امروز در همایش حماسه خدمتگزاری در سالن سید‌الشهدای تهران سخن می‌گفت، اظهار داشت: شوراها جایگاه بلندی در قرآن کریم و روایات اسلامی دارد و در کشور ما نیز، به خاطر همین اعتقادات اسلامی مشورت از جایگاه ویژه‌ای به ویژه در روستاها برخوردار است.

وی با بیان اینکه کسانی که در کشور به جای شوراها تصمیم می‌گرفتند، بعد از ایجاد شوراها سخت‌شان بود وظایف شوراها را به خود آنها بسپارد، یادآور شد: مقام معظم رهبری در یکی از دیدارها فرمودند یک موقع که شوراها نبود، وزارت کشور قائم‌مقام آن محسوب می‌شد اما حالا باید کار را به‌دست شوراها بدهند.
 
چمران این نکته را نیز متذکر شد که «هنوز آن‌طور که باید شوراها جایگاه واقعی خود را در کشورمان پیدا نکرده‌اند و باید با تلاش دولت، مجلس و شورای نگهبان جایگاه خود را پیدا کنند».

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به استقرار دور دوم شوراها در شهریور ماه، خاطرنشان کرد: باید افرادی اصلح، پر کار و باتجربه برای اداره محلی روی کار بیایند.

وی در ادامه با بیان اینکه بنده مانند آقای حدادعادل نسبت به همزمانی دو انتخابات شوراها و ریاست جمهوری خوشبین هستم، تصریح کرد: بنده به دلیل اینکه انتخابات شوراها در زیر سایه انتخابات ریاست جمهوری قرار گرفته، دغدغه دارم چرا که صداوسیما انتخابات 24 خرداد را تبلیغ می‌کند.

چمران با ابراز نگرانی از اینکه معلوم نیست در یک زمان کوتاه چگونه مردم می‌خواهند لیست 31 نفره خود را در تهران بشناسند و آنها را انتخاب کنند، ادامه داد: ما در دور دوم شوراها و هفته‌های آخر روزی چند بار با مردم ملاقات داشتیم اما الان مشخص نیست که باید در این زمان کوتاه چه کاری انجام داد.

رئیس شورای شهر تهران در بخش دیگری از سخنانش به انتخابات ریاست جمهوری یازدهم پرداخت و گفت: متاسفانه کاندیداهای ریاست جمهوری خیلی زیادند و هر کسی یک شورایی را به دنبال خود دارد که تلفیق آن نیز مایه دغدغه است.

وی با اشاره به سال حماسه سیاسی و اقتصادی به حماسه دفاع مقدس اشاره کرد و آن را در طول تاریخ کشورمان بی‌نظیر دانست و یادآور شد: ما منتظر حماسه سیاسی و اقتصادی در مقابل تحریم‌های به اصطلاح خودشان فلج‌کننده هستیم و ملت ما نشان داده در این مواقع غیرت و ایمان از خودش نشان می‌دهد.

چمران با بیان اینکه رئیس‌ جمهوری آگاه، ولایتمدار، پر کار، با بصیرت و منطبق بر سیاست ائمه و نه تابع سیاست آمریکایی می‌خواهیم، خاطرنشان کرد: در انتخابات باید به نیازهای واقعی مردم توجه داشت.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه بودجه امسال با بخش های وابسته 12 هزار میلیارد تومان می‌شود، گفت: این بودجه یک فرد توانمند و متخصص می‌خواهد که به عنوان شهردار از این بودجه برای مردم نه به صورت تکراری و اسراف‌گونه هزینه کند.

وی با تاکید بر اینکه خرج‌های ما از بودجه شهرداری و شوراها نیست،‌گفت: ما به عنوان شورا ناظری داریم که بر همه پروژه‌ها نظارت می‌کند و حتی طبق یک آمار و جدول مشخص می‌شود چند پروژه از بودجه و برنامه خود انحراف دارند و هر 6 ماه نیز گزارشی به وزارت کشور و مجلس ارائه می‌دهیم.

چمران با اشاره به اهمیت شوراها در تهران تصریح کرد: کسی که برای اولین بار وارد تهران می‌شود، فضای سبز و پاکیزگی آن را می‌بیند؛ نه نیروگاه نطنز و فردو را.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه فقط یکی از مناطق شهر تهران حدود 800 هزار نفر جمعیت دارد که معادل دو استان در کشورمان است، ادامه داد: ‌ما در شورای شهر برنامه جامعی را برای ترافیک و مترو تهیه کرده‌ایم هر چند اگر 7 خط مترو نیز به پایان برسد باز هم پاسخگوی شهر نیستند.
 
وی تصریح کرد: البته خطوط دیگری برای متروی تهران طراحی شده که باید عملی شوند و از این رو می‌توان گفت شورای چهارم فاقد برنامه نیست.

چمران با بیان اینکه اهمیت شهر تهران باعث شده تا بر سایر شهرها اثر گذار باشد، گفت: ما در شورای دوم و سوم شهر با وجود اختلاف سلیقه سیاسی با آرامش به کارهای تخصصی خود پرداختیم.

رئیس شورای شهر تهران گفت: ریل‌گذاری شورای شهر باعث حرکت مطلوب شهرداری شد و اگر شورا به درستی این ریل‌گذاری را انجام دهد یک شهردار توانمند خواهد توانست به خوبی حرکت کند.
 
وی افزود: شورا ریشه شهرداری است و ما در جبهه اصولگرایی باید سعی کنیم که چند لیست ندهیم که موجب سردرگمی مردم شویم و در واقع باید با یک لیست پروپیمان به این خواسته مردم توجه کنیم.

چمراندر پایان تأکید کرد: در انتخابات شوراها باید فهرستی مطمئن که متشکل از افراد حساب پس داده است، به مردم معرفی کنیم که آنها با اطمینان خاطر رای بدهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار