امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54653
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 63
سیدشریف حسینی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره زمان معرفی ...

سیدشریف حسینی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره زمان معرفی سه وزیر باقیمانده دولت یازدهم گفت: تاکنون بحثی در این باره مطرح نشده است اما پیش‌بینی‌ها این بود که وزرای علوم، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان در هفته دوم مهر ماه به مجلس معرفی شوند.

وی با بیان اینکه، قانوناً رئیس جمهور می‌تواند به مدت سه ماه سرپرستی برای یک وزارتخانه منصوب کند اظهار داشت: دست دولت بر استفاده از روزهای این سه ماه باز است و می‌تواند تا آخرین روز از سرپرست استفاده کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، در همین زمینه خاطرنشان کرد: پیش‌بینی ما این است که تا دو هفته آینده سه وزیر باقیمانده دولت به مجلس معرفی خواهند شد.

حسینی افزود: رئیس جمهور طبق قانون وظیفه دارد سه وزیر خود را به مجلس معرفی کند، نمایندگان هم طبق قانون با بررسی عملکرد و سوابق وزرای پیشنهادی به آنها رأی اعتماد می‌دهند به همین دلیل ما در این زمینه پیش‌داوری نکرده و اجازه خواهیم داد تا دولت سه وزیر خود را به مجلس معرفی کند.

وی در پاسخ به این سؤال با توجه به نظر منفی نمایندگان در خصوص آقای توفیقی سرپرست وزارت علوم، آیا مجلس توصیه‌ای به دولت برای عدم معرفی وی خواهد کرد گفت: شاید اینکه ما بگوییم آقای توفیقی معرفی نشود درست نباشد، البته ما نمی‌گویم که وی رأی می‌آورد چون ممکن است از مجلس رأی اعتماد کسب نکند و حتی دو وزیر دیگر رأی مثبت نمایندگان را به دست نیاورند اما نباید در این زمینه پیش‌داوری کرد زیرا هنوز گزینه‌های قطعی دولت برای معرفی مشخص نیست و در صورت معرفی نیز باید نمایندگان بررسی‌های خود را انجام دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها