امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54654
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در نطق میان‌ دستور خود در صحن علنی اظهار داشت: هفته گذشته رئیس‌ جمهور کشورمان در شصت و هشتمین اجلاس سازمان ملل حضور یافت و در کنار چند سخنرانی مهم خود در این اجلاس، با برخی رسانه‌ها گفت‌وگو و با برخی سران کشورها نیز نشست داشت که با فرصت‌ها و تهدیدهایی مواجه بود.

وی افزود: طرح شعار جهان علیه خشونت و افراطی‌گری و طرح موضوع ائتلاف برای صلح در برابر ائتلاف و نه برای جنگ، توانست تا حدودی نظام سلطه را به چالش بکشد.

 عضو کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: آقای روحانی در اظهارات خود به خوبی نسبت به تحریم کشورمان اعتراض و از حقوق هسته‌ای ایران اسلامی دفاع کرد و با اشاره به صلح مبتنی بر آراء مردم در همه دنیا به دخالت‌های وحشیانه بیگانه در فلسطین، سوریه و بحرین اعتراض کرد و راه‌ حل نظامی برای حل این موضوعات را به چالش کشید.

وی خاطرنشان کرد: البته در تمام سخنان رئیس‌ جمهور و پاسخ‌های وی به برخی رسانه‌های استکباری، نکات قابل تأملی وجود دارد که باید در جایگاه خود نقد شود، نیز وجود داشت که لازم است مشاوران رئیس ‌‌جمهور در برنامه‌های دیگر به برطرف کردن این ضعف‌ها و دستاوردهای این سفر توجه داشته باشند.

رسایی تصریح کرد: واقعیت آن است که مواضع آقای روحانی در این سفر هر چند مانند اکثر قریب به اتفاق مواضع خارجی رئیس ‌دولت نهم و دهم با ادبیات پرسش‌گرایانه و واداشتن جریان سلطه به پاسخگویی در برابر ظلم‌های بسیاری که به ملت‌های مظلوم جهان و از جمله ملت ایران کرده‌اند، نبود، اما مانند حضور برخی رؤسای جمهور اسبق که امروز به نقطه امید استکبار تبدیل شده‌اند، با وادادگی زیاد همراه نبود، بنابراین ضمن نادیده گرفتن برخی از مواضع حاشیه‌ای یا لکنت زبان در پاسخ‌های ارائه شده بی‌شک می‌توان مواضع ابراز شده در نشست سازمان ملل را مواضع حق‌طلبانه نظام جمهوری اسلامی و از جنس نرمش قهرمانانه دانست.

نماینده تهران ادامه داد: البته همه می‌دانیم که دکتر روحانی نباید از یاد ببرد که این عزت حاصل گام نهادن در مسیر و نقشه راهی است که امام خامنه‌ای برای هیئت ایران تقدیم کردند، همه امید رسانه‌های غرب و حتی برخی از شخصیت‌ها و رسانه‌های واداده داخلی این بود که در سخنان آقای روحانی رگه‌هایی از تز جدایی دولت از حاکمیت را در مواضع رئیس‌ جمهور کشور مشاهده کنند، چیزی که در دوره یکی از رؤسای کودتای سال 88 از برخی رسانه‌های عمومی کشور و رسانه‌های استکباری بارها بر طبلش کوبیده شد.

وی گفت:‌ با وجود شیرینی سفری که رئیس‌ جمهور به سازمان ملل داشت در دقایق پایانی سفر اتفاقی رخ داد که قابل تأمل و بررسی است، شکستن مقاومت 34 ساله مسئولان عالیرتبه نظام جمهوری اسلامی و نپذیرفتن مذاکره مستقیم با آمریکا به دلیل جنایت‌های بسیاری که علیه ملت ما مرتکب شده، خطای کوچکی نیست، معلوم نیست آقای روحانی بر اساس چه استدلالی در پایان سفر خود در برابر درخواست طرف آمریکایی به مذاکره تلفنی تقاضا داده است.

رسایی اضافه کرد: البته طرف آمریکایی حتی در همین اتفاق کوچک هم شیطنت و عدم صداقت خود را به خوبی نشان داده و ادعا می‌کند که این مکالمه خواسته رئیس‌ جمهور ایران بوده است.

وی افزود: آقای روحانی چندین بار گفته‌ است که با اختیار تام از جانب رهبری در این سفر آماده شده‌ است، ولی آنچه که از بیانات متعدد و صریح رهبری در حول سال‌های گذشته حتی ماه‌ها و روزهای اخیر مشخص است، ایشان هر نوع مذاکره‌ای را به شرط رعایت اصول عزت، حکمت و مصلحت در صورتی که خدشه بر اصول و آرمان‌های انقلاب ایجاد نکنند، اجازه دادند.

نماینده مردم تهران بیان داشت: پر واضح است که پذیرش مکالمه با طرف آمریکایی‌ که در اوضاع آشفته امروز دنیا و منطقه به آن نیاز دارد، نه عزتی برای ما به ارمغان می‌آورد و نه مبتنی بر حکمت الهی و حتی حکمت دنیایی است و نه در شرایط فعلی به مصلحت بود.

رسایی خاطرنشان کرد: اکنون رئیس‌ جمهور باید به صراحت پاسخ دهد که با شکست برند مقاومت 34 ساله خود در «نه» به آمریکا، چه چیزی به دست آورد، در برابر آب‌نبات مکالمه تلفنی با اوباما و خداحافظی گفتن دست و پا شکسته عروسک صهیونیست‌ها هر چند درخواست آنها، چه قهرمانی آفریده شد.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس گفت:‌ آقای روحانی شما بازی برد ـ باخت این سفر را در لحظه آخر به نوعی به بازی برد ـ برد برای آمریکایی‌ها و برای ما تبدیل کردید، مذاکره تلفنی با اوباما حتی با فرض درخواست‌ آنها به عقیده بنده کاری پرهزینه بود.

وی تصریح کرد: آقای روحانی از یاد نبرید با اصرار شما بر حرکات دیپلماتیک و فرض اینکه رهبری با نرمش قهرمانانه در اختیار دولت قرار داده برای این است که این دولت و بخشی از بدنه جامعه با تمام وجود درک کنند که دشمنی آمریکا با ما و ملت‌‌های مظلوم جهان از جنس لکنت دیپلماسی نیست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها