امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54657
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 71
مجید متقی‌فر عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره عدم صداقت دولت ...

مجید متقی‌فر عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره عدم صداقت دولت آمریکا در خصوص درخواست گفت‌و‌گوی تلفنی با روحانی اظهار داشت: آنچه روشن است اینکه ما به این زودی‌ها نباید به آمریکا اعتماد کنیم و همانطور که در گذشته عدم صداقت دولتمردان آمریکا برای ما ثابت شده، این ادعای آنها نیز که تماس تلفنی با درخواست طرف ایرانی صورت گرفته، نمونه دیگری است.

متقی‌فر ادامه داد:‌ ما باید در این ارتباط به دنیا اعلام کنیم که جمهوری اسلامی به دنبال تنش، جنگ و فضای ارعاب و بحران‌سازی نیست بلکه به دنبال تعامل است اما تعاملی که در چارچوب خطوط قرمز نظام صورت گیرد.

*جوهره انقلاب ما مقاومت است

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با تاکید بر اینکه رویکرد ملت ما در 35 سال گذشته مقاومت بوده و این رویکرد نباید در پرتو ارتباط با آمریکا زیر سؤال برود، چرا که جوهره انقلاب ما مقاومت است، افزود: در کنار این رابطه نباید این تلقی صورت بگیرد که ملت ما از راه آمده پشیمان است و تحریم‌ها اثرگذار بوده و آنچه از امام و رهبری یاد گرفته‌ایم فراموش شود.

وی با بیان اینکه دولتمردان باید نرمش قهرمانانه را بسیار عمیق‌تر مورد توجه قرار دهند، تا ما در موضع ضعف قرار نگیریم یادآور شد: امام و رهبری تعامل با دنیا را همواره قبول داشتند و هیچگاه این موضوع نفی نشده است.

متقی‌فر در خصوص دستاوردهای این ارتباط با آمریکا تصریح کرد: دیپلماسی در همین ارتباطات تعین پیدا می‌کند و یکی از فوایدش این است که ما متوجه می‌شویم در چه موقعیتی قرار داریم و غفلتی اتفاق نمی‌افتد اما اگر بر این باور باشیم که در ارتباط با آمریکا دشمن به ما لبخند بزند اشتباه کرده‌ایم و نباید به سادگی به آمریکا اعتماد کرد.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با تاکید بر اینکه نظام و انقلاب باید از این ارتباط بیشترین بهره را ببرد، تاکید کرد: ملت ایران و رهبری از مقاومت خسته نشده‌اند و دولتمردان باید بدانند که اگر به رویکرد مقاومت آسیبی برسد خودشان آسیب دیده‌اند.

وی با بیان اینکه نباید به اظهارات تبلیغاتی اوباما اعتماد کرد، به ذوق‌زدگی برخی افراد و رسانه‌های داخلی اشاره و خاطرنشان کرد: آنها نگاه مردم و تدبیر رهبری را قبول ندارند و می‌خواهند نظام هویت انقلابی خود را از دست بدهد در حالی که این امر به دولت آسیب می‌زند.

* 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار است

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با اشاره به در پیش بودن 13 آبان، این روز را روز ملی مبارزه با استکبار و از خطوط قرمز نظام عنوان کرد و افزود: اگر اتفاقی خلاف این جهت‌گیری کلی نظام صورت گیرد به اعتماد مردم نسبت به دولت آسیب وارد خواهد شد و فکر نمی‌کنم روحانی به دنبال این باشد که اعتبارش زیر سؤال برود.

وی با تاکید بر اینکه مردم تا زمانی که ارتباط با آمریکا دستاورد مشخصی نداشته باشد و فقط دشمن از آن سود ببرد به آن خوشبین نیستند ادامه داد: ما علاقمندیم که آقای روحانی در زمینه‌های مختلف به موفقیت برسد.

متقی‌فر با بیان اینکه همه دیپلماسی در بیرون مرزها نیست و برخی پالس‌ها از داخل در این زمینه موثر است، به برخی عزل و نصب‌ها اشاره کرد و افزود: ما نگران هستیم که در این ارتباط همه چیز خود را بدهیم و مشکلات‌مان حل نشود که این برای ملت تلخ خواهد بود.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با اشاره به رو به پایان بودن وعده رفع مشکلات اقتصادی تا 100 روز یادآور شد: هنوز در عرصه اقتصادی اتفاقی نیفتاده است در حالی که با توجه به این ارتباط ما باید ببینیم چند تحریم برداشته می‌شود چرا که هر دو طرف باید اعتماد سازی کنند و طرف غربی نیز باید چند قدم بردارد.

*تعامل با دنیا به معنای سازش با مستکبران نیست

متقی‌فر در بخش پایانی صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه تعامل با دنیا به معنای سازش با مستکبران نیست، خاطرنشان کرد: فضای دولتمردان آمریکا نشان داد که آنها به همین تماس با رئیس‌جمهور ایران علاقمند بودند و این به معنای فضای برد برد است که باید به دستاوردهای دو طرف توجه شود.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری تاکید کرد: در فضای دیپلماسی ملت ایران ادبیات رهبر معظم انقلاب را می‌پسندند و با توجه به فرمایشات صریح حضرت امام در زمینه رابطه با آمریکا دولت باید صراحتا موضع خود را در این باره اعلام کند.

وی در پایان افزود: مردم با احمدی‌نژاد که این همه پشت سرش بودند تعارف نداشتند از این رو از دولت روحانی نیز انتظاراتی دارند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار