امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۷:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54662
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۶
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  محمد زمانی ضمن بیان این مطلب با تاکید بر اینکه توسعه فعلی بزرگراه یادگار امام ، حلقه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  محمد زمانی ضمن بیان این مطلب با تاکید بر اینکه توسعه فعلی بزرگراه یادگار امام ، حلقه بزرگراهی تشکیل نداده و به دلیل اتصال به معابر محدوده میدان شهیدان ( جی) نمی توان از آن به عنوان یک بزرگراه شعاعی نام برد اظهار کرد : میدان شهیدان یا همان میدان جی ، نقطه آغاز ادامه بزرگراه آزادگان است که در قالب یک تقاطع پیچیده چند سطحی به دو شاخه ربی و شرقی تقسیم خواهد شد. شاخه غربی به سمت میدان فتح و شاخه شرقی به سمت میدان 9 دی خواهد رفت.

وی در خصوص چگونگی اتصال میدان شهیدان به میدان های فتح و 9 دی گفت : شاخه غربی دریک تراز به میدان فتح می رسد اما شاخه شرقی در دو تراز بزرگراهی و شریانی تا میدان 9 دی پیش خواهد رفت ، این بخش همانند حد فاصل خیابان آزادی تا خیابان دستغیب امتداد خواهد یافت.

مدیر گروه نقشه برداری و GIS سازمان مشاور فنی و مهندسی با بیان اینکه تقاطع غیر همسطح میدان شهیدان در چهار تراز ارتباط مورد نیاز بین دو تراز بزرگراه یادگار امام و شاخه های غربی و شرقی را فراهم خواهد کرد افزود : تراز منفی 2 در این تقاطع چند سطحی ، شامل تونلی است که ارتباط معابر غرب به شمال راایجاد می کند . در تراز منفی یک نیز مسیر غرب به شرق تقاطع ایجاد خواهد شد تا امکان حرکت از میدان فتح به میدان 9 دی میسر شود ،این بخش به تراز صفر متصل می شود تا دسترسی محلی را هم فراهم کند.

زمانی در ادامه گفت : در این تقاطع ، زیرگذر بدون سقف نیز برای ادامه مسیر از شمال به غرب نیز احداث می شود. یک پل رو گذرهم در این تقاطع چند سطحی ساخته خواهد شد.

وی همچنین اظهار کرد : شاخه غربی امتداد بزرگراه باید از میان اراضی پادگان جی عبور کند و به دلیل نزدیک بودن تقاطع میدان فتح به فرودگاه مهرآباد و محدودین ارتفاعی که کریدورهای پروازی ایجاد می کنند ، این بخش از مسیر اززیر بزرگراه آیت ا.. سعیدی عبور خواهد کرد.

زمانی در خصوص شاخه شرقی بزرگراه ، میدان شهیدان تا میدان 9 دی ، نیز گفت : این مسیر 3 کیلومتری در دو تراز منفی یک ویژه ترددهای عبوری و تراز صفر به عنوان معبر شریانی و جهت تامین دسترسی های محلی احداث می شود و با معابری مانند خیابان قزوین ، کمیل ، هلال احمر و.. تقاطع دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها