امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۸:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54663
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۶
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، حسن قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه مراسم تکریم و تودیع معاونان آموزشی وزارت بهداشت در مورد بازگشت قیمت داروهای ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، حسن قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه مراسم تکریم و تودیع معاونان آموزشی وزارت بهداشت در مورد بازگشت قیمت داروهای بیماران صعب‌العلاج به سال گذشته گفت: در بخش عمده‌ای از این داروها موفق بوده‌ایم و در بخش دیگری که نتوانستیم قیمت را به سال گذشته برگردانیم به دلیل اختلاف نظر ما و سازمان تأمین اجتماعی است.

وی ادامه داد: بخشی از این داروها که ناکام مانده‌اند برند بوده و خارج از لیست بیمه قرار داشته است.

وزیر بهداشت گفت: در تازه‌ترین اقدام صورت گرفته 20 قلم از این داروها مورد موافقت سازمان تأمین اجتماعی قرار گرفته که در روزهای آینده در سامانه بیمه قرار می‌گیرد و این اقلامی که بیمه نشده بودند نیز بیمه خواهند شد.

هاشمی تصریح کرد: 400 میلیارد تومان تعهد وزارت بهداشت به بیمه‌ها بوده که پرداخت شده اما تعهد ما بیش از هزار میلیارد تومان است که براساس تفاهم‌نامه سازمان تأمین اجتماعی داروهای صعب‌العلاج بیمه خواهند شد.

وی در مورد کاهش قیمت دارو گفت: ارز مرجع ظاهرا فراموش شده و فقط ارز مبادله‌ای انجام می‌شود و هر جنس از وارداتی که با ارز خارجی تأمین می‌شود در صورتی که قیمت ارز ارزان‌تر شود این اقلام نیز طبیعتا ارزان‌تر می‌شود.

هاشمی در مورد تشدید نظارت بر عملکرد داروخانه‌ها و توزیع دارو گفت: این موضوع باید بازنگری شود و راهکار گذشته مفید نبوده و باید بازنگری شود چرا که مردم به چیزی که مصرف می‌کنند باید اعتماد کنند و مشکلی نداشته باشند.

وزیر بهداشت در مورد کیفیت آموزش پزشکی گفت: کیفیت فدای کمیت شده و این واقعیت دارد و فارغ‌التحصیلات می‌توانند محتوای آموزشی را طوری تغییر دهند که با بیماری‌های بومی آشنایی بیشتری داشته باشند.

وی در مورد پیشنهاد تجمیع بیمارستان‌های آموزشی و خروج از خود‌گردانی پاسخ داد: این برنامه نیاز به بررسی دارد طرح خوبی است اما اینکه بتوانیم آن را اجرایی کنیم در این مقطع مورد مطالعه قرار گیرد.

وزیر بهداشت در مورد دستاورد سفر رئیس‌جمهور به آمریکا گفت: این سفر برای همه کشور اثرگذار است و در حوزه بهداشت و درمان نیز به آینده امید‌واریم.

هاشمی همچنین در پاسخ به اینکه چرا سازمان تأمین اجتماعی داروهای پرمصرف بیماران خاص را رایگان نکرده گفت: باید از این سازمان پرسیده شود که رایگان شده یا خیر این در حالی است که به سازمان تامین اجتماعی گفته‌ایم مسائلی را مطرح کند که قابل انجام باشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها