امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۸:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54680
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۰
تعداد بازدید: 82
امیر مسعود شهرام‌نیا، مدیر عامل مؤسسه نشر شهر در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره معرفی باغ کتاب تهران در نمایشگاه ...

امیر مسعود شهرام‌نیا، مدیر عامل مؤسسه نشر شهر در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره معرفی باغ کتاب تهران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت، بیان داشت: امسال برای سومین ‌بار بنا داریم تا غرفه باغ کتاب تهران را در مساحت 20 متر مربع در محل نمایشگاه کتاب فرانکفورت برپا کنیم.

وی اضافه کرد: نمایشگاه کتاب فرانکفورت بزرگ‌ترین محل دائمی نمایشگاه کتاب در دنیا است که درصدد هستیم که به چند جهت مجموعه باغ کتاب تهران را به صنعت نشر جهان که در واقع نمایشگاه کتاب فرانکفورت محل تجمع اصلی  آنها به طور سالیانه است، معرفی کنیم.

شهرام‌نیا ادامه داد: یکی از دلایلی که تلاش داریم باغ کتاب تهران را به صنعت نشر جهان معرفی کنیم این است، که افتخار می‌کنیم که جمهوری اسلامی ایران توانسته بزرگ‌ترین نمایشگاه و فروشگاه دائمی کتاب را در جهان احداث ‌کند و هم به جهت ارتباط با ناشران مختلفی که در بخش‌های مختلف دنیا فعال هستند، یکی از وظایف و برنامه‌های اصلی باغ کتاب بوده و قرار است محل باغ کتاب، محلی برای عرضه آثار مختلف ناشران دنیا باشد و هم محلی برای تبادل کپی رایت آثار منتشره در دنیا؛ که در واقع با این هدف و معرفی باغ کتاب، شکل‌گیری این ارتباطات و گرفتن نمایندگی عرضه آثار در این نمایشگاه حضور به عمل خواهیم آورد.

* حضور مؤسسه نشر شهر با 150 عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب فرانکفورت

وی درباره حضور مؤسسه نشر شهر در نمایشگاه کتاب فرانکفورت، گفت: در این نمایشگاه غرفه به نام باغ کتاب تهران است و در واقع تمرکز ما معرفی باغ کتاب تهران است اما با توجه به اینکه هم نشر شهر و هم باغ کتاب به نوعی وابسته به شهرداری تهران است، آثار این مؤسسه نیز در غرفه باغ کتاب به مخاطبان ارائه می‌شود.

وی اضافه کرد: به دلیل اینکه مؤسسه نشر شهر دارای آثار متفاوتی است و فکر می‌کنیم قابلیت عرضه در بازارهای بین‌المللی را هم داراست، تلاش داریم در محل غرفه باغ کتاب تهران به عرضه آثار مؤسسه نشر شهر بپردازیم به همین منظور تقریباً حدود 150 عنوان کتاب از مجموعه آثار این مؤسسه در غرفه باغ کتاب نمایشگاه کتاب فرانکفورت حضور خواهند داشت.

شهرام‌نیا ادامه داد: از میان 150 اثر حاضر مؤسسه نشر شهر در غرفه باغ کتاب تهران می‌توان گفت که حدود 100 عنوان آن به حوزه کودک و نوجوان و 50 عنوان دیگر نیز در حوزه ادبیات بزرگسالان است.

* ساخت انیمیشن باغ کتاب تهران و ارائه آن در نمایشگاه کتاب فرانکفورت

مدیرعامل مؤسسه نشر شهر در پاسخ به پرسشی دیگر که آیا همه آثار ارائه شده این انتشارات در نمایشگاه کتاب فرانکفورت با موضوع شهر و شهرنشینی است، بیان کرد: به دلیل اینکه عمده فعالیت مؤسسه نشر شهر و یا اکثر محصولات این مؤسسه در همین حوزه مباحث شهروندی و شهرنشینی است، طبعاً کتاب‌هایی هم که انتخاب شده‌اند، غالباً در این موضوعات است اما تعداد محدودی از کتاب‌هایی که جنبه عمومی‌تر دارند و از موضوع شهر و شهرنشینی فاصله گرفته‌اند، در این مجموعه مشاهده می‌شود.

وی در پاسخ به پرسشی دیگر که برای معرفی باغ کتاب تهران به سایر کشورها در نمایشگاه کتاب فرانکفورت چه تدابیری اندیشیده شده است، عنوان کرد: بروشوری از باغ کتاب تهران تهیه شده است که همزمان با آن نیز انیمیشنی از این باغ به صورت مستمر در نمایشگاه کتاب فرانکفورت پخش می‌شود که بازدیدکنندگان در قالب فلش و سی‌دی می‌توانند از اطلاعات باغ کتاب بهره‌مند شوند.

* ارائه بروشوری از باغ کتاب به سه زبان انگلیسی، عربی و آلمانی در این نمایشگاه

شهرام‌نیا ادامه داد: علاوه بر انیمیشن، بروشوری از باغ کتاب تهران به زبان‌های عربی، انگلیسی و آلمانی تهیه شده است که در محل غرفه باغ کتاب تهران به بازدیدکنندگام ارائه خواهد شد.

وی درباره انیمیشن باغ کتاب تهران، گفت: ما سعی کردیم به شکل 3 بُعدی مجموعه فضاهای باغ کتاب تهران را به تعبیری گردشگری مجازی در این فضاها را به نمایش درآوریم که مخاطب با نگاه کردن انیمیشن سه بعدی می‌تواند با مجموعه، قابلیت‌ها و فضاهای مختلف باغ کتاب تهران آشنا شود که انشاءالله در محل غرفه هم به صورت مستمر به نمایش در خواهد آمد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها