امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54689
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۰
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، دکورهای مجموعه تاریخی «مختارنامه» موضوعی است که هنوز تکلیف آنها مشخص نشده است. قرار بود این دکورها که ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، دکورهای مجموعه تاریخی «مختارنامه» موضوعی است که هنوز تکلیف آنها مشخص نشده است.

قرار بود این دکورها که برخی از بخش‌های آن قابلیت ماندگاری دارند، حفظ و نگهداری شوند تا در پروژه‌های تاریخی بعدی صداوسیما مورد استفاده قرار بگیرند. اما زمین‌های این دکورهای عظیم که در احمدآباد مستوفی واقع است، استیجاری است و مالکان آن اصرار دارند هرچه زودتر زمین‌های خود را تحویل بگیرند. حتی در سال گذشته یکی از صاحبان زمین در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اعلام کرد که من زمین‌هایم را می‌خواهم و قصد دارم در این زمین‌ها ذرت بکارم.

از آن سو جریان به اداره کل حقوقی سازمان صداوسیما کشیده شد و درست زمانی که صاحبان زمین با حکم تخلیه و بولدوزر برای تخریب دکورها آمده بودند، صداوسیما برای روشن شدن تکلیف ماجرا خواستار مهلت بیشتر شدند. 

حدود یک سال از ماجراهای پیش آمده گذشته و خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در گفت‌وگو با محمود فلاح تهیه‌کننده سریال پی‌گیر ماجرا شد.

فلاح در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: طبق آخرین تصمیم‌گیری‌های انجام شده، صداوسیما تا آبان ماه برای حل و فصل ماجرا وقت گرفته است.

وی ادامه داد: مالکان زمین از دادگاه اسلامشهر حکم تخلیه گرفته بودند و قصد قلع و قمع دکورها را داشتند اما سازمان صداوسیما ماجرا را به دفتر حقوقی خود سپرد تا پیگیری شود. هنوز هم مشخص نیست که بالاخره سرانجام کار چه می‌شود.

فلاح در پاسخ به فارس مبنی بر اینکه حدود 10 سال از ساخت دکورها می‌گذرد با توجه به اینکه در این مدت از آنها محافظت نشده است، آیا هنوز قابل استفاده هستند؟ پاسخ داد: در زمین‌های احمد آباد 2 کاخ ساخته شده و خانه کعبه و مسجد کوفه که ماندگار هستند و هنوز قابلیت استفاده دارند. البته نمای بیرونی مسجد کوفه کمی به ترمیم احتیاج دارد ولی داخل آن کاملا سالم است. ضمن اینکه ما یکسری خانه‌های شهرگونه و خانه عمربن سعد و خولی را داشتیم که کاه‌گل بودند و باد و باران به آنها آسیب رسانه است.

وی سخنان خود را این گونه پایان داد که: بخش اعظم دکورهای مختارنامه سالمند و اگر کمی مرمت شوند، برای کارهای تاریخی اسلامی دیگر قابل استفاده است.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار