امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54690
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۰
تعداد بازدید: 103
اکبر خلیلی نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره تازه‌ترین تالیف خود اظهار داشت: کتاب ...

اکبر خلیلی نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره تازه‌ترین تالیف خود اظهار داشت: کتاب «فتوا» در سه جلد نوشته شده است که دو جلد آن 4 سالی است از سوی ناشر چاپ شده اما به خود بنده هم آن را نمی‌فروشد.

وی با تاکید این ناشر مطابق قرارداد عمل نکرده است، متذکر شد: بنده با ایشان دعوای قضایی دارم چون بدون اجازه من اقدام به چنین کاری کرده است.

خلیلی با تاکید بر اینکه مجلد سوم را به این ناشر نخواهم سپرد، به موضوع رمان اشاره و افزود: موضوع این کتاب مربوط به دوران انقلاب اسلامی و مبارزات امام راحل است.

به گفته این نویسنده، جلد سوم قرار است از سوی ناشری دیگر منتشر و توزیع شود، چرا که توجیه ناشر پیشین این است که توزیع کتاب مشکل بوده از این رو کتاب را نمی فروشد. این رمان به موضوع انقلاب اسلامی ایران در سال 1357 اختصاص دارد. پیش از این دو جلد از این کتاب با نام‌های «خروس تاج دارد»، «قابیل از شکارگاه برمی‌گردد» در سال 1388 از سوی نشر فرهنگ‌گستر منتشر شده بودند.

وی در ادامه افزود:‌ این رمان به طور خاص رمان انقلاب است و در آن مبارزات امام(ره) با رژیم شاه و چگونگی رویش انقلاب از دورن آن تصویر شده است. حوادث این کتاب که با این محور در داستان آمده‌اند تا پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 ادامه خواهند داشت. در دو کتاب پیشین این سه‌گانه، فضای فقر و فلاکت مردم ستمدیده و درباریان و ثروتمندان به تصویر کشیده شده بود. همچنین از دیگر ویژگی‌‌های این رمان می‌توان به فضای داستانی آن اشاره کرد که بین رئالیسم و سورئالیسم می‌گذرد.

اکبر خلیلی در سال 1325 در تهران متولد شد و تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم در رشته ادبی ادامه داد. در سالهای دفاع مقدس از خبرنگاران جنگ بوده و اکنون نیز از اعضای روزنامه‌نگاران مسلمان است. وی علاوه بر دبیری سرویس ادبی روزنامه جمهوری اسلامی با روزنامه‌های کیهان و جوان نیز همکاری داشته است.

از بین آثار او رمان ترکه‌های درخت آلبالو، چندین جایزه از وزارت ارشاد و آثار برگزیده دفاع مقدس برده و داستان امام برای من آمد از مجموعه هفده به علاوه سه نیز جایزه بهترین داستان کوتاه مهر را به خود اختصاص داده است.

خلیلی پیش از این در زمینه تاریخ انقلاب کتاب‌هایی نظیر «ترکه‌های درخت آلبالو»، «چرا یکی شاهزاده می‌شود»، گام‌به‌گام با انقلاب (2 جلد، تاریخی) را نوشته بود.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها