امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54702
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه الاهرام، علمای الازهر و احزاب سیاسی اظهارات و فتواهای قرضاوی مبنی بر دعوت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه الاهرام، علمای الازهر و احزاب سیاسی اظهارات و فتواهای قرضاوی مبنی بر دعوت مکرر وی از کشورهای بیگانه برای دخالت در مصر و جهاد علیه ارتش این کشور و نیز انتقاد از مواضع «احمد الطیب» شیخ الازهر در قبال انقلاب 30 ژوئن را محکوم کردند.

دکتر «عباش شومان» قائم مقام الازهر و دبیر کل هیئت علمای ارشد الازهر با ابراز تاسف از اظهارات قرضاوی تاکید کرد که این اظهارات متاثر از انتساب سیاسی و اخوانی وی است و قرضاوی به نوعی هیستری دچار شده است زیرا چگونه ممکن است عالم ازهری که در مصر بزرگ شده و تربیت یافته الازهر است از کشورهای جهان برای دخالت در امور کشور کمک بخواهد.

دکتر «احمد عمر هاشم» عضو هیئت علمای ارشد الازهر نیز گفت که بیانیه‌ها و فتواهای قرضاوی خروج از چارچوب تعالیم اسلامی است زیرا دین به تسامح و صلح اجتماعی و پایان دادن به خشونت و تحریک توصیه می‌کند.

وی اظهار داشت که دعوت قرضاوی برای دخالت بیگانگان در مصر، مردود است.

دکتر «احمد کریمه» استاد شریعت اسلامی دانشگاه الازهر نیز تصریح کرد که فتواهای شیخ قرضاوی تحریک آمیز است و بر اساس قانون اساسی خیانت عظمی محسوب می‌شود که عامل این خیانت باید محاکمه شده و تابعیت ملی وی لغو شود زیرا دعوت به دخالت خارجی در کشور جرمی کمتر از جاسوسی علیه کشور نیست.

دکتر «عبدالله النجار» عضو مجمع تحقیقات اسلامی نیز گفت که دعوت قرضاوی باطل است و صحیح نیست که از یک عالم دینی علیه کشور خود چنین فتوایی صادر شود؛ آنچه قرضاوی می‌گوید امری بیهوده است.

در همین رابطه دو حزب الوفد و المؤتمر نیز اظهارات و فتواهای قرضاوی علیه ارتش و پلیس مصر را رد کردند.

«احمد عوده» معاون رئیس حزب الوفد تاکید کرد که قرضاوی در سخنان خود به تحریک برای قتل و خشونت علیه ارتش و پلیس و ملت ادامه می‌دهد.

«محمد موسی» عضو هیئت عالی حزب موتمر (کنفرانس) نیز گفت که اظهارات قرضاوی تحریک به خشونت است و اتهامات علیه قرضاوی مبنی بر خیانت و مزدوری برای کشورهای بیگانه را اثبات می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها